Apie projektą

Pristatymas

eMatematikas.lt - didžiausia šalyje virtuali matematikos mėgėjų bendruomenė. Projektas daugiausiai skirtas nagrinėti mokyklines matematikos problemas, tačiau dėmėsio sulaukia ir aukštoji matematika, fizika, chemija, informatika.

Projektas gyvuoja nuo 2007 metų. Per šį laikotarpį projektas smarkiai keitėsi, kito ne tik pavadinimas, interneto adresas, bet ir pati bendravimo sistema. Anksčiau naudotus įvairius diskusijų platformos variklius pakeitė unikali mūsų pačių suprogramuota forumo sistema, kuri puikiai atlieka savo darbą.

Mūsų projekto didžiausia vertybė yra jame besilankantys žmonės. Didžioji dauguma čia užklysta tiesiog ieškodami informacijos, tačiau atsiranda ir tikrų matematikos entuziastų.

Nauda ir pasiekimai

Mūsų internetinis projektas skatina ieškoti atsakymų į matematinius klausimus, nagrinėti įvairius uždavinių sprendimo būdus ir metodikas. Skatinamas ne aklas nusirašymas, o nuodugnus aiškinimasis. Moksleiviai pradeda kitu kampu matyti pačius uždavinius, susidomi matematika ir nori dar labiau tobulėti. Labiau įgudę pradeda padėti ir kitiems! Mūsų projekto pagalba abiturientai skina šimtukus valstybiniame egzamine.

Statistika

450 000+
Metinis lankytojų skaičius
11 000+
Temų skaičius forume
65 000+
Pranešimų skaičius forume
6 000+
Registruotų narių skaičius
10+ metų
Projekto gyvavimo laikas
89%
Temų atsakomumo rodiklis

Profesionalai

Forume yra įvestas profesionalo statusas ypatingai gerai matematiką išmanantiems nariams. Šie nariai sudaro forumo branduolį, apie kurį sukasi visas forumo mokomasis mechanizmas. Kai kurie iš jų čia beveik nuo forumo gyvavimo pradžios. Šiuo metu jų yra per dvidešimt. Tai dažniausiai jau studijuojantys arba pabaigę ir dirbantys asmenys. Kai kurie iš jų ir su moksliniais laipsniais. Šio statuso savininkai užima pirmąsias vietas virtualioje garbės lentoje, kuri matoma prisijungusiems nariams.

LATEX

Pilnaverčiam matematikos tekstų rašymui forume įdiegta matematinių simbolių atvaizdavimo sistema LATEX. Tai specifinės sintaksės kalba, kurios pagalba galima atvaizduoti sudėtingiausius matematikos tekstus. Šis naudingas įrankis nesunkiai išmokstamas, pagrindinių matematinių simbolių atvaizdavimui forume yra sukurtas pradžiamokslis. Šiuo metu mūsų projekte naudojama MathJax atviro kodo matematinių simbolių atvaizdavimo technologija.

Kad palengvinti matematinių simbolių įvedimą, forume veikia ir specialus LATEX redaktorius, kurio pagalba labai lengvai galima kurti matematines formules. Įrankis tinka netgi visiškai nemokančiam LATEX sintaksės asmeniui. Šį įrankį lengvai galima išsikviesti mygtuko pagalba, kurį rasite virš teksto įvedimo lauko.