eMatematikas Prisijunk Forumas VBE užduotys ONLINE testai

Apskritimo ilgis ir skritulio plotas


1. Duoti du koncentriniai apskritimai. Mažesniojo apskritimo liestinė dalija didesniojo apskritimo lanko ilgį santykiu 1:5. Raskite skritulių, apribotų šiais apskritimais, plotų santykį.
Na šį kartelį įkeliu tikrai labai sunkia užduotį.
Gal turite idėjų?

http://www.part.lt/perziura/bd3539f543406ebc0312c1f3d76bda91412.jpg

Kartais mokytojas, o kartais tiesiog susirandu užduotis ir bandau spręsti.

Uždavinio sunkumas yra labai realityvus dalykas ir priklauso nuo tavo turimų žinių. Šiam uždaviniui tereikia žinoti apie centrinį kampą, lygiašonį trikampį ir tai kokioje padėtyje yra spindulys ir per jam priklausantį tašką einanti apskritimo liestinė. Nekalbu apie tai, jog reikia žinoti, kam lygus skritulio plotas.

Sujunk tašką O su taškais, kuriuose liestinė kerta didesnįjį trikampį ir panagrinėk jį. Šio trikampio dvi kraštinės bus didesniojo apskritimo spinduliai.

pakeista prieš 6 m

Na žinoma, mano žinios nėra tokios didelės kaip jūsų. Tačiau nors bandau ir stengiuosi ką nors suprasti :)

Čia didelių žinių ir nereikia. Pamėgink pasinaudoti mano patarimu.

Gaunasi du statūs trikampiai.
A kampas =90
Arba lygiašonis trikampis. Jei nebrėžiame OA kraštinės

tačiau kas toliau?

Žinai, kad lanko dydis gali būti matuojamas laipsniais ir jis tada lygus jį atitinkančio centrinio kampo dydžiui? Ar galima rasti kampą [tex]BOC[/tex], jei ta liestinė kerta didesnįjį apskritimą taškuose B ir C?

pakeista prieš 6 m

Galima, pagal formule 3,14*R*90/180
tačiau mes neturime spindulio

Aš kalbu ne apie lanko ilgį, bet apie lanko dydį laipsniais, t.y. 90 laipsnių lankas ir t.t.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »