eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Aritmetinė progresija, jos penktojo nario apskaičiavimas


Tik, kad egzamine, pasitaiko ir neprograminių uždavinių, tai tikrai pravers :D

Na neprograminių uždavinių pasitaikyti tikrai negali. Labiau tokius uždavinius reikėtų laikyti nestandartiniais arba tikrinančiais aukštesnio lygio matematinius gebėjimus. Tokių uždavinių egzamine paprastai būna ne daugiau dviejų.

Na esu girdėjus, kad buvo funkcijos pavertimas į pirmykštę, ne pagal programą, kažkas ln. Iš biologijos taip pat. Bet tokių nutikimų tik vienetai. Veikiau bus sudėtingi.

Dėl biologijos nieko negaliu pasakyti, bet kiek yra tekę susipažinti su matematikos valstybiniais egzaminais, tai jokių neprograminių uždavinių nėra pasitaikę. Gal tiesiog yra tekę klausytis pletkų iš nepatenkintų egzaminais, kuriems nelabai jie ir ruošėsi. Tokie žmonės daug ką pirmą kartą pamato egzamino dieną.

pakeista prieš 6 m

Svarbiausia atskirsti neprograminius uždavinius nuo sudėtingų uždavinių. Tie patys pletkininkai mėgsta neįveikiamus uždavinius vadinti neprograminiais. Neprograminiu galima vadinti tik tokį uždavinį, kuriam išspręsti nepakanka mokyklinės matematikos (pagal patvirtintą programą) žinių. Pavyzdžiui šiam uždaviniui daugelis tai pat klijuotų neprograminio uždavinio etiketę, bet tam nėra jokio pagrindo. Kaip matei iš sprendimų, šis uždavinys nereikalauja mokėti kažko, ko tu nemoki.

Tikriausiai taip ir buvo, tai yra prisikalbėjo, kad jaustųsi mažiau kalti dėl mažo rezultato XD

Na, taip. Tiesiog reikia įdėmiau įsiskaityti į sąlygą ir prisiminti savo turimas žinias, tada  viskas išsprendžiama

Svarbiausia, jog pirmasis mano sprendimas paverčia šį uždavinį visiškai niekuo neypatingu, bėda tik ta, jog neretai sunku nesusigundyti vietoje [tex]S_n[/tex] įsistatyti aritmetinės progresijos sumos formulės, o tai padarius mes pasukame nuo kelio, vedančio tikslo link, gerai tik tiek, jog tokiu atveju mums visgi suteikiama antra proga (antrasis mano sprendimas) pasiekti tikslą, tik jau vėl reikia gan pasukti galvą.

pakeista prieš 6 m

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »