eMatematikas Prisijunk Forumas VBE užduotys ONLINE testai

Įvairūs tikimybių uždaviniai (Bilietai į teatrą, rutuliai)


Sveiki, iškilo neaiškumų su keliais uždaviniais:

1.Klasėje, kurioje 12 berniukų ir 8 mergaitės, atsitiktinai paskirstomi 8 bilietai į teatrą. Kokia tikimybė, kad mergaitėms atiteks 4 bilietai?

Bandžiau spręsti taip: iš viso galimų įvykių yra C 20 po 4, o palankūs įvykiai C 8 po 4?

2.Dėžėje yra 4 raudoni rutuliai ir 16 mėlynų rutulių. Atsitiktinai traukiami penki rutuliai. Kokia tikimybė, kad du iš jų bus raudoni, o trys mėlyni? (Ats.: 140/969) Visaip bandžiau, tačiau tinkamo atsakymo neišgaunu.


Ačiū už pagalbą.

Negaliu atsakyti kodėl aš būtent taip sprendžiau, tiesiog aš nelabai žinau kaip skaitosi tie visi galimi įvykiai, C 20 po 8?

O antra užduotis tai net nežinau ar verta rašyti tą sprendimą, nes aš pats truputį pasimetęs kur kas.

Tai dabar parašiau iš 20 po 8, nes iš viso 20 mokinių ir 8 bilietai, o palankūs variantai tada C iš 8 po 4, nes 8 mergaitės iš viso ir 4 bilietai.

Pirmame uždavinyje yra ir berniukų. Į tai reikia atsižvelgti.
O antro uždavinio teisingas atsakymas 140/646.

Tai tada C iš 8 po 4 * C iš 14 po 4 ir dalinti iš C iš 20 po 8?

Na va kaip greit supratai. Puiku ! Tik 12, o ne 14

Karoli, nes skirstomi 8 bilietai, o ne 4.

Dėstant tokius uždavinius reikia dėžes piešti. Tada mokiniai pagauna schemą, ir problemų nelieka. Kitaip galėsi iki pamėlynavimo aiškinti, supras tik vienas iš šimto :)
Gaila, bet nemoku čia piešinių daryti...

Nes mūsų rinkinį sudaro (derinys mergaičių) ir (derinys berniukų)

Uoj, ne taip parašiau, 12 ne 14. Ačiū už pagalbą. O dabar kaip su antru uždaviniu? Aš mąsčiau taip: C iš 4 po 2 * C iš 16 po 3 ir dalinta iš C iš 20 po 5, tačiau man nesigauna atsakymas 140/646. Abejoju dėl palankių įvykių sprendimo iš tikro, jaučiu, kad kažkas ne taip, bet nežinau kas.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »