eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Kamuoliuko kilimo ir kritimo laikas


Kamuoliukas mestas 10 m/s greičiu 30 laipsniu kampu į horizontą. Po kiek laiko jis bus 1 m aukštyje kildamas ir leisdamasis.

Pls padėkit, nes neįsivaizduoju ką daryt :(

Atsiversk vadovėlį, susirask kūno mesto kampu į horizontą temą ir taikyk joje esančias formules.

Deja, bet bandžiau ir nieko nepaėjo ( atleiskit už mano fizikos nemokšiškumą, bet stengiuosi ją mokytis :) )

O ką bandei? Kokie tavo bandymai? Nepritaikai formulės:
[tex]y=v_{0y}t+\dfrac{g_yt^2}{2}[/tex]  ?

Taip, bandžiau šią formulę, pagal kuria gavau diskriminantą ir atsakymus, kurie, deja, bet yra neteisingi. Lygtis bent pagal mane tai y-vt+4,9t²=0

Kendrikai, tau reikia rimtai pradėti mokytis, čia niekas neužsiims korepetitoriavimu.
[tex]v_{0y}[/tex] ir [tex]g_{y}[/tex] yra vektorinių dydžių projekcijos [tex]Oy[/tex] ašyje. Tau reikia versti vadovėlį nuo pirmos temos ir pradėti mokytis.
Pasirinktoje [tex]Oy[/tex] ašyje (ją nukreipiame į viršų), gauname, kad:
[tex]v_{0y}=v_{0}sin\alpha[/tex], o [tex]g_y=-g[/tex]
Tada gauname:
[tex]y=v_{0}sin\alpha t-\dfrac{gt^2}{2}[/tex]
Ir galų gale iš kur tas nulis, jei prašoma rasti kada bus aukštis lygus 1, todėl:
[tex]1=v_{0}sin\alpha t-\dfrac{gt^2}{2}[/tex]
[tex]1=10\cdot sin30^{0} t-5t^2[/tex]
[tex]5 t-5t^2-1=0[/tex]

pakeista prieš 6 m

Tai ką galvoji aš po velniu darau ? :) Ačiū vistiek ...

Nieko nedarai, nes nemoki net vektorių suprojektuoti pasirinktoje ašyje.

Jo, suprantu :D Bet ar dar būtina tuos pamokslus duot ? Rimtai aš stengiuosi ir žinau, kad man dar LABAI daug kur tobulėt tai ko prie manęs kibt ?

Aš nepamokslauju, aš tiesiog stebiuosi ką žmogus veikia fizikoje, jei jos nesupranta (taigi čia 11 klasės kursas, o tai reiškia, jog fiziką pasirinkai pats).

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »