eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Kombinatorika, uždavinys su loterijos bilietais


1.Iš 14 loterijos bilietų yra 4 laimingi. Keliais būdais galima paimti 6 bilietus, kad būtų:
a) lygiai 2 laimingi;
b) lygiai 3 laimingi;
c) 4 laimingi?

Atsakymų neturiu, ačiū už pagalbą.

Na tai kaip skaičiuotum, kiek yra galimybių iš 14 bilietų išrinkti bet kokius 6 bilietus?

pakeista prieš 6 m

C 14 po 6, aš turiu iš tikro keletą variantų pasirašęs kaip skaičiuoti, bet kame esmė, kad aš nežinau ar jie teisingi.

Tai vat, kadangi mes turime 4 laimingus ir 10 nelaimingų bilietų vadinasi mums reikia paskaičiuoti, kiek yra galimybių parinkti:
(2 laimingus iš 4) ir (4 nelaimingus iš 10)
Taikyk tau žinomą rinkinį - derinius (nes tvarka nesvarbi) ir kombinatorikos daugybos taisyklę (nes yra žodelis ir)

pakeista prieš 6 m

Tai gaunasi 1260 būdų, bet nelabai žinau ką toliau...

Vadinasi, tu nesupratai mano aiškinimo. Kuo skiriasi b) ir c) dalys nuo a) dalies? Tik skaičiais. Gerai įsiskaityk į mano komentarą ir parašyk, kas neaišku.

Tai tas 1260 ir yra a) dalies atsakymas? Ar aš kažkaip ne taip mąstau?

Žinoma. Na aš aiškinau a) dalies sprendimą, tu pagal jį paskaičiavai atsakymą, maniau tai ir taip aišku.

Ačiū, pats ką tik supratau, kad prašo rasti būdų skaičių, o ne tikimybę... Todėl aš ir galvojau, kas toliau vyksta su tuo gautu atsakymu.

Prašom. Aha, aš ir kažkodėl buvau trumpam pagalvojęs, jog tikimybę prašo paskaičiuoti :)

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »