eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Loginis uždavinys su greičiais.


Sveiki, besprendžiant savarankiškai sudėtingesnius uždavinius iškilo problemų, todėl reikia šiek tiek pagalbos..

Bėgimo takelyje tuo pačiu metu startavo du čiuožėjai, turėję įveikti s (m) distanciją. Kai nugalėtojas buvo pasiekęs finišą, kitam liko nučiuožti dar visą ratą. Nugalėtojas kiekvieną ratą įveikdavo a (s) greičiau negu pralaimėjęs sportininkas ir nučiuožė visą distanciją per t (min). Sportininkų greitis visada buvo pastovus. Raskite bėgimo takelio ilgį.

Kas ras laiko, būtų malonu, jeigu padėtumėte. Ačiū.

pakeista prieš 6 m

Iš seno, storo, įtariu caro laikų, matematikos uždavinyno.

Daugiau negu Pi, gal kokių nors minčių duos šis mano kažkada rašytas sprendimas apie sportininkų judėjimą ratu? http://www.ematematikas.lt/forumas/dvieju-sportininku-uzdavinys-susijes-su-judejimu-t11191.html

Bėgimo takelyje tuo pačiu metu startavo du čiuožėjai
Hmm...

purexlt, žvilgtelsiu. Tomai, kas neaiškaus ?

Viskas aišku, panašu tik man pasirodė keista, jog čiuožėjai startavo bėgimo takelyje, o ne čiuožimo.

Esmės nekeičia, Tomai :). Purexlt, viską tą aš buvau sugalvojes, uždavinys ne analogiškas, bet panašumų yra, tačiau sprendimas mano šio uždavinio nepaaiškėjo.

Kai nugalėtojas buvo pasiekęs finišą, kitam liko nučiuožti dar visą ratą. Nesuprantu kaip į sprendimą įdėt šią sąlygą..

Tai reiškia, jog kai nugalėtojas įveikė atstumą [tex]s[/tex] (m), tai kitas buvo įveikęs [tex](s-x)[/tex] (m), kur [tex]x[/tex]-takelio ilgis.

Man įsiveda 2 nežinomieji, kad ir kaip bespresčiau.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »