Matematikos pupp užduotis 2017 (su atsakymais)

"B) Atkarpa AC yra lygiagretainio įstrižainė.". Va ir atsakymas, kodėl taip pasielgė. :D

Paskutinį kartą atnaujinta 2017-06-04

Būtent aš ir nesupratau Karolio pastabos. Ar čia labiau priekabis prie neva keistos sąvokos lygiagretainio atkarpa.

Lygiagretainis yra figūra, kurios vidus tuščias.
Aš dabar net galvoju, ar apskritai yra korektiška kalbėti apie lygiagretainio atkarpas, arba apie trikampio atkarpas?

Kitas pavyzdys: ar trikampio pusiaukampinės yra to trikampio atkarpos?

Manau, kad šiame uždavinyje galima prisikabinti tik prie to, kad tiksliai neįvardijamas lygiagretainis.

Dėl paskutinio uždavinio. Manau suprantama, jog vyras ir žmona gyvena tuose pačiuose namuose, todėl išėjimas priešingomis kryptimis taip pat aiškiai aprašo situaciją.

Analogiškai, vadovaujantis nec darbuotojų logika, bet kokia lygiagretainio aukštinė yra ne kokios nors tiesės atkarpa, bet dar ir lygiagretainio atkarpa.

Dar vienas pavyzydys: Atkarpą AC sutrumpinkime 100 kartų, padarykime taip, kad ji priklausytų lygiagretainio vidui ir neliestų lygiagretaini krašitnių. Ar tokia atkarpa irgi yra lygiagretainio atkarpa?

Arba atkarpa CF, kur F yra atkarpos CF galas, esantis lygigretainio išorėje, ar tokia atkarpa irgi gali būti vadinama lygiagretinio atkarpa?

Bet didžiausias netikslumas yra tas, kad užduotys skirtos protiškai atsilikusiems.

Aš nesiekiu įžeisti tų žmonių, kurie iš tikro turi kokių nors protinių nepakankamumų vidurkio atžvilgiu.

Įtariu, kad ir mokiniams turėtų būti pikta ar juokinga - dešimt metų jie sėdėjo matematikos pamokose beveik kasdien, o gavo šusnį lapų su teletabiškomis užduotimis...

Kodėl 6.4 netinka atsakymas C? Nuo kada čia yra laikoma aukštinė ? Gi aukštinė eina nuo viršūnės iki priešingos kraštinės statmenai, argi ne?

Ir kodėl 6.2 negalima įrodyti trikampio statumą pasinaudodami pitagoro teoremą? 12^2 - 6^2 = 108 
√108 = 6√3

12.1 Ne 7.55 val išvyko ? 1.25 valandos = 85 min. 9 val 20 min = 560 min.
560 - 85 = 475min = 7 val 55min

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!