eMatematikas.lt Naujienos Kategorijos Nauja tema Nariai Prisijungti Registruotis

Kategorijos

Naudingos temos

Matematikos PUPP užduotis 2018

Kategorija: Egzaminai

peržiūros 6846

svarbu 

2018 metų matematikos PUPP užduotis:
http://www.nec.lt/failai/7465_2018_MAT_PUPP-1.pdf

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-06-01

0

Atnaujintas leidžiamų skaičiuotuvų sąrašas, nuoroda matoma viršuje.

0

Pagal temos aktyvumą sunku būtų atspėti, kad matematikos PUPP jau rytoj :D

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-05-31

0

Prierašą prie temos „Svarbu“ siūlau pakeisti į „Nesvarbu“ :)

0

Sveiki,kaip reikėtu spresti?
Bendroves akciju verte pakilo 60%.Kiek kartu padidejo akciju verte?

0

Karoli, žiūrėk :D
O Izabekai:
Tegu pradinė vertė: [tex]x[/tex], tuomet 60% didesnė vertė bus: [tex]x+\frac{60}{100}x=1,6x[/tex]
Taigi padidėjo 1,6 karto.

1

Na kadangi Vitalijus užsiminė, kad PUPP bus šiandien, tai pasižiūrėjau užduotis. Jau yra.

http://www.nec.lt/failai/7465_2018_MAT_PUPP-1.pdf

Ir man pasirodė, kad užduotys adekvatesnės, nei praeitais metais.
Bet gal tik taip pasirodė?..

Paskutinis uždavinys: skaičių teorija. Rankiojam variantus, tik prisiminkime, kad skaičius negali prasidėti nuliu, kaip kad kodo atveju.

13 - tasis uždavinys: smagi nostalgija. Pamenu, aš, kai buvau čia naujas ir dar profesionalo titulo neturėjau, sprendžiau čią analogišką uždavinį, tik tada, man regis, valandų laikrodis rodė daugiau, nei kad šiame uždavinyje. Tada buvo 2010-tieji... Tai reiškia, kad uždavinys yra labai žinomas, pakako panaudoti atmintį.

12 uždavinys sukėlė juoką. Po dešimt metų matematikos mokymosi tam tikra dalis mokinių geba stačiakampio plotą paskaičiuoti. O tai, kad stačiakampoi kraštinė sutampa su skritulio skersmeniu yra jau aukštas pilotažas.

6 ir 11 uždaviniai: juose mokiniai turėjo galimybę pademonstruoti procentų supratimą. Nagi nagi, ir kiek gi procentų dešimtokų pademonstravo teisingai?

10 uždavinys turėjo pareikalauti erdvinio mąstymo.

9 uždavinys. Uždavinio sąlyga pasirodė įspūdingesnė nei klausimai.

4, 7 ir 8 uždaviniai. Valio! nereikia diskriminanto skaičiuot!

5 uždavinys. Įrodyti... gal labiau tiktų žodis „parodykite, kad...“

3 Uždavinys: iš tikrųjų smalsu, kaip jie pagrindė. Ar pakanka pasakyti, kad skaičiuotuvas taip rodo, pagrindimui?

2 uždavinys. Na tai kaip čia dabar? ar sudėti ir po to padalinti iš 2, ar visgi atimti ir po to, galbūt, padalinti iš 2?

1 uždavinys. Maigom skaičiutuvą ir gaunam taškų.

Reziumė
Matematikos uždaviniai yra įrodymo uždaviniai. Tai šito ir pasigedau.
Matematikos taikymai, tokie, kaip staltiesės ar stadiono ploto radimas, stulpelių braižymas, kainų su nuolaida nustatymas yra rezultatas dešimt metų matematikos pamkoų. Sakyčiau, kad pritaikymai kuklūs. Ir man dėl to šiek tiek gėda.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-06-01

0

Karoli, o uždavinius sprendei ar tik užmetei akį?
Pavyzdžiui 11 uždavinį sprendžiau vakar, sprendžiu ir dabar gerai išsimiegojęs, bet visvien gaunu, jog antras pasiūlymas yra naudingesnis (gaunu 750,3 eurus) už pirmajį (gaunu 756 eurus), o trečioj daly klausia: Kiek mažiausiai mokinių turi būti grupėje, kad jiems būtų naudingiau rinktis antrą, o ne pirmą pasiūlymą?
10 uždavinio 3 dalis man visai patiko, ar gavai atsakymą: [tex]10\space cm[/tex]?
Patį patikrinimą vertinu kaip žymiai geresnį nei praėjusiais metais. Kaip matai Karoli galime tikėtis iš NEC šio to gero. Bet vis ramybės neduoda tas 11 uždavinys. Kaip ten su juo?

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-06-02

0

Tomai,

aš taip pat sprendžiau tas PUPP užduotis ir gavau 11 atsakymą kaip ir pas jus, spėju, kad paskutinė dalis yra suformuluota provokuojančiai, jos atsakymas, pagal mane, 27.

Karoli,

kodėl reikia rankioti skaičius? Juk reikia tik suskaičiuoti galimas skaitmenų sumas. Jeigu skačius yra dalus iš 2 ir 5, tada jo paskutinis skaitmuo turėtų būti 0, todėl lieka tik du nežinomi skaičiai. Jų suma negali viršyti 18, taigi vieninteliai variantai, kad skaičius bus dalus iš 9 yra jei tų dviejų skaičių suma yra 7 arba 16.

Nebent aš neteisingai kažką supratau, jei taip, pataisykite.

0

Danieliuss5 , aš kažkaip tik po tavo komentaro supratau to uždavinio klausimą. Man iš pat pradžių atrodė, jog 11.3 tarsi nori pasakyti, jog dabartinėmis sąlygomis pirmą pasiūlymą yra rinktis naudingiau ir jie prašo paskaičiuoti tą mažiausią mokinių skaičių, jog būtų naudingiau rinktis antrą. Bet iš tiesų čia viskas kur kas paprasčiau, neužkraunant galvos per giliais samprotavimais, o tiesiog imant ir skaičiuojant gauname, jog 27 mokiniai yra tas mažiausias mokinių skaičius, kai antras pasiūlymas naudingesnis už pirmajį ir sąlygoje nurodytas mokinių skaičius į šį intervalą (t.y. daugiau ar lygu 27) įeina.
Paskutinio aš irgi pernelyg nerankiojau. Skaičiavau, kaip tu.

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!