eMatematikas.lt Naujienos Kategorijos Nauja tema Nariai Prisijungti Registruotis
       

Kategorijos

Naudingos temos

Matematikos trikampių panašumas

Kategorija: Geometrija

860

Ar negali būti, kad teiginį ,,suprantu, jog trikampis ABC yra panašus į MNK" Adomas ir kiti interpretuoja skirtingai? Suprasti galima dviem būdais: 1) trikampiai panašūs, nes taip matosi iš brėžinio. 2) trikampiai panašūs remiantis ne brėžiniu, o panašumo požymiais.

0

Norėtųsi atkreipt dėmesį, kad žmonės sakydami ,,nesuprantu šito uždavinio", dažnai nesupranta tik konkrečios dalies. Tiksliau ta dalis būna užstrigusi, užmiršta ar pan. dėl netinkamo išmokimo. Būtų daug geriau, jeigu čia būtų išsiaiškinta ne tik ta sunkioji dalis, bet ir priežastis, dėl ko ta dalis yra sunki. Šičia nematau nei vieno, nei kito. Tad galiu spėlioti, kas čia galėtų būti sunku tik remdamasis savo asmenine patirtimi:

• Sunku suvokti, kad trikampius galima tapatinti vaizduotėje tik tada, kai mažesnysis yra apsuktas (apgręžtas kartu su savo plokštuma) aplink tiesę, kurioje yra AC.
• Sunku suvokti, kad vienas trikampis dusyk didesnis už kitą
• Adomas pakomentavo, kad proporcijas lyg ir supranta.
• Galbūt nėra pilnai aiški užrašo x:y:z prasmė

0

Mathfux, ignoruojate adomo elgesį. Konkrečiai: jo agresiją.

0

mathfux, nežinau ar dėl mažos patirties šiame forume, ar tiesiog šventai tikėdamas, jog čia lankosi tik mokytis pasirengę žmonės, pateikiate visai realybės neatitinkančius paaiškinimus. Man su Karoliu po vieno kito klausimo tapo aišku, jog šis žmogus nieko nemoka apart to, jog kažkada, kažkur girdėjo, jog galima kažką su kažkuo padalinti ir gauti atsakymą. Ne šiaip sau ir temos pradžioje užduodamas konkretus klausimas kaip reikia sudaryti proporciją, nes mat jį mokino, kaip esant panašiems trikampiams atitinkamų kraštinių ilgių santykiai duoda kažkokią prasmę, tačiau jis nemoka nei panašiųjų trikampių perimetrų santykio savybės, nei kaip galima nustatyti, jog trikampiai panašūs, jei atitinkamų kraštinių ilgių santykiai yra lygūs.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-03-07

0

Papildyčiau Tomo komentarą. Vartotojas adomas8 ne tik kad neišmoko, bet ir nesirengia išmokti, nors šiame forume ir apsilankė, net komentarų parašė.

Viena nuostata, kuria vadovaujasi šiuolaikiniai mokiniai, yra štai kokia: nu kas šiais laikais dar atsiverčia vadovėlį... Kitaip sakant, vadovėlių jie neskaito, ir net neatsiverčia. Tad klausti čia mūsų ir prašyti pagalbos yra gan keista ir žema. Iš tikrųjų tai jie prašo sprendimo demonstravimo. Jie nusirašys ir pamirš.

Ką mes galime jiems atsakyti (adekvataus) nepateikiant sprendimo: kad yra vadovėliai, prašome juos atsiversti, paskaityti, bandyti suprasti ir nepasiduoti, jei iš pirmo karto suprasti nepavyko. Taip jau būna. Kai kada ir iš penkto karto nepavyksta suprasti.

Jūs turėtumėte suprasti, kad tokio tipo atsakymas (nuoroda į vadovėlius) jiems yra kaip antausis. Tai išprovokuos jų pyktį. Šiais laikais mokiniai tampa nežabotai agresyvūs. Tą galėjome pamatyti ir šioje temoje. Žinoma, tai tik rodo jų neadekvatumą ir kokie jie atsilikę ankstesniųjų žmonių kartų atžvilgiu įvairiais aspektais.

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!