eMatematikas.lt Naujienos Kategorijos Nauja tema Nariai Prisijungti Registruotis

Kategorijos

Naudingos temos

Matematikos trikampių panašumas

Kategorija: Geometrija

859

Laba diena, gal kas nors galėtų paaiškinti kaip reikia sudaryti proporciją ir nubraižyti trikampį šios užduoties:
1) Apskaičiuokite perimetrą trikampio ABC, kurio viršūnės yra trikampio MNK kraštinių vidurio taškai, kai:
a) MN=10CM mk=9CM, nk=12CM
b) MN:MK:NK = 3:5:6 Pmnk= 70 cm
c) MN=NK, MK=8CM Pmnk=28 cm

0

Jei tau tik reikia brėžinio situacijos įsivaizdavimui, tai gali remtis šiuo:
http://www.ematematikas.lt/upload/images/1520440857_2093.png
Pamėgink įsirodyti, jog trikampis ABC yra panašus į MNK ir nurodyk atitinkamai lygius kampus ir atitinkamas kraštines.

0

Supratau, bet kas toliau? Kokie tiksliai kampai yra lygūs ir kaip reikia apskaičiuoti ABC perimetrą?

0

O tai nesinori pačiam pagalvoti? Reikia žinoti tam tikrus panašiųjų trikampių požymius bei savybes.

0

Na, panašu, kad adomui8 nelabai norisi. Tai tokie ir rezultatai...

0

Jeigu klausiu, tai vadinasi nesupratau, o ne, kad tingiu. Kiekvienam pagal savo galvą limpa tam tikri dalykai

0

O tai pasakyk, ką moki apie panašiuosius trikampius ir įrodyk, jog Karolis neteisus.

0

Aš formule, panašumo koficientui surasti moku tačiau aš nesprendžiau būtent tokio trikampio užduoties, todėl ir klausiu. O jeigu tu, man nenori padėti, tai nemoralizuok. Vieniem matematika gali atrodyti paprasta, kitiem ne.

0

Su tiek žinių reikia ne uždavinius spręsti, o eiti vadovėlį paskaityti. Kam tie autoriai tiek plušo, jog sudėtų savo patirtį ir žinias į tuos vadovėlius, jei tu net nepabandai jo paskaityti, o iškart puoli ieškoti lengviausio kelio.

0

Jei kas nors nepatinka, adomai, galite samdytis korepetitorius už kokią tik norite kainą. Ir nereikės kęsti moralizavimų.

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!