eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Reikia pagalbos dėl keletos paprastų uždavinių


Gal kas galit išspręsti?

Turistas motorine valtimi išplaukė upe pasroviui ir turėjo grįžti į stovyklą.Upės tėkmės greitis yra 2 kilometrai per valandą, o valties greitis stovinčiame vandenyje yra 18 kilometrų per valandą. Kaip toli gali nuplaukti turistas, kad kelionėje užtruktų ne ilgiau kaip 3 valandas?

pakeista prieš 6 m

Išspręst negaliu, bet padėti, taip.

Sveiki, gal galite padėti su šiuo uždaviniu:
Iš trikampio ABC viršūnės nubrėžta 15 kertančių kraštinę BC. Kiek iš viso trikampių susidarė?(įskaitant trikampį ABC)

Po vienos kr. 3 trik.
Po dviejų kr. 6 trik.
Po trijų  kr. 10 trik.
Bet kokią formulę čia reiktų taikyti?

Bandyk galvoti apibendrindamas situaciją. Visi sudaromi trikampiai turės bendrą viršūnę A, o kitas dvi viršūnes rinksis iš 17 taškų, iš kurių 2 yra taškai B ir C, o likusieji 15 gaunami ten kur spinduliai, išeinantys iš taško A kerta kraštinę BC.

pakeista prieš 6 m

Ok. Dėkui supratau :)

Išmetus lošimo kaulelį tris kartus, pirmųjų dviejų metimų metu atvirtusių akučių suma lygi trečiuoju metimu atvirtusių akučių skaičiui. Kokia tikimybė, kad bent vieną kartą buvo atvirtusios dvi akutės?
ats: 7/12

Gal turite patarimų kaip daryti?

Laikome, kad lošimo kaulelis standartins - kubas, kur ant sienelių nuo 1 iki 6 akių.
/ - atskyriau metimus, kableliu atitinkamu metimus tinkamą akių skaičių
Tinkami atvejai:
1 / 1 / 2
2 / 2 / 4
2 / 1,3,4 / 3,5,6
1,3,4 / 2 / 3,5,6
Visi atvejai:
1 / 1,2,3,4,5 / 2,3,4,5,6
2 / 1,2,3,4 / 3,4,5,6
3 / 1,2,3 / 4,5,6
4 / 1,2 / 5,6
5 / 1 / 6
Ir man 7/12 nesigauna...

Atsakymas 8/15 akivaizdus.
Labai norėtųsi sužinot, kaip ir kokiom aplinkybėm atsirado atsakymas 7/12. Kieno dėka taip painiojami mokiniai, ir ne tik jie...Vakar ilgai analizavau, kokiu būdu galėjo atsirasti toks atsakymas, taip ir neradau...Tai reiškia, jog tai- ne spausdinimo klaida, ne atsitiktinis suklydimas, o kažkieno...Na, IŠ KUR TAS UŽDAVINYS, IR KUS PATEIKTAS (KAS PATEIKĖ) TOKĮ ATSAKYMĄ ?

Atsiprašau visų labai, ne į to uždavinio atsakymą pažiūrėjau(pervargęs labai buvau), štai kodėl man ir pačiam nesigavo. Daugiau tokių nesąmonių nepasikartos.
O atsakymas 8/15.

Į eilę atsitiktinai surinkiavo 4 mergaites ir 3 berniukus. Tikimybė, kad visi berniukai stovės greta lygi:
a) 3/15;  b) 1/7    c) 1/42    d) 5/42    e) 1/14

Aš pats dariau, kad (4! * C3/7 )/ 7! ir gavau 1/6, bet net nėra tokio ats. Kur klaida?

Šioje temoje naujų pranešimų rašymas yra išjungtas!