eMatematikas.lt Naujienos Kategorijos Nauja tema Nariai Prisijungti Registruotis
       

Kategorijos

Naudingos temos

Su Naujaisiais 2018 Metais! Praėjusių metų trumpa apžvalga.

Kategorija: Palaikymas

416

Sveikinu visus sulaukus Naujų 2018 metų! Artėjančiais metais kiekvienam iš jūsų palinkėčiau jūsų mažų ar didelių tikslų sėkmingo išsipildymo :)

Norėtųsi keletą žodelių tarti apie projekto gyvavimą. Nors mūsų šalies švietimo sistema išgyvena ne pačius geriausius laikus, visada norisi tikėti, kad kažkaip viskas susitvarkys, atsiras tinkami žmonės, tinkamoj vietoj, su tinkamomis idėjomis. Pastaraisiais metais ypač padaugėjo sukčiavimo atvejų, nusirašinėjimo, akademinio nesąžiningumo. Pagarba švietimui labai sumenko, daugelis pradeda manyti, kad neverta dėti didelių pastangų, dažnai stengiasi tiesiog prasisukti, praslysti. Nenoriu būti teisėju kas geras, o kas blogas, bet tokie dalykai mano manymu veda į niekur.

Pradėjau liūdna gaida, tačiau kalbant apie http://www.ematematikas.lt projektą turėčiau džiaugtis. Pastaraisiais metais internetas labai smarkiai keičiasi, tradiciniai forumai nustoja gyvuoti, viršų ima soc. tinklai ir nuotraukų publikavimo tarnybos. Bet kaip nebūtų keista, mūsų projekto lankomumas dar labiau užaugo. Per 2017 metus mes sulaukėme daugiau kaip pusės milijono lankytojų! Neblogas skaičius, tiesa? :)

Viso šito nebūtų be svarbiausio forumo elemento - top mūsų forumo narių. Labiausiai norėčiau padėkoti tomas14 ir Karolis, bei po pertraukos sugrįžusiam Sokolovas. Kaip bebūtų, jūs esate pagrindinis forumo branduolys. Taip pat labai smagu, kad karts nuo karto mūsų projekto nepamiršta ir lelius ir house_martin. Forumo stiprybė ir ateityje labai priklausys nuo to, kaip dažnai čia užsuks žiniomis pasidalinti forumo senbuviai - profesionalai.

Artėjančiais metais tikiuosi portalas bus lankomas ne ką prasčiau, galbūt prie projekto prisijungs dar daugiau gabių žmonių, ko pasekoje bus galima pakelti kokybės kartelę dar aukščiau.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-01-01

0

Ir tave, Vitalijau, su Naujaisiais! Smagu būti šios bendruomenės nariu, kai gali pasidalinti savo žiniomis su kitais, o kartu ir tobulėti dalyvaujant Matematikos Maratone ir sprendžiant kitų profesonalų pateiktas užduotis. Čia norisi labai padėkoti Sokolovui. Jūs šių uždavinių neišsemiamas šaltinis :). Apie blogybes nesinori kalbėti, manau jas puikiai atskleidė Vitalijus. Tiesiog palinkėsiu tiek sau, tiek kitiems profesonalams kritiškiau pažvelgti į čia apsilankančius forumo dalyvius. Tikiuosi šis forumas interneto platybėse bus minimas kaip teikiantis profesonalią pagalbą tiek matematikos, tiek kitais tiksliųjų mokslų klausimais, tačiau neš aiškią žinią, jog čia laukiami tik žingeidūs ir norintis kažką išmokti dalyviai.

0

Požiūris į švietimą pasikeitė, o pagarba - sumažėjo.

Negali tuo pačiu metu egzistuoti pagarba švietimui, kai iš mokytojo tyčiojamasi, pirmiausiai, mažomis pajamomis, dėl kurių mokytojas turi lakstyti per kelias mokyklas, kad uždirbtų pinigų ir galėtų padoriai auginti savo vaikus, pirkti mokomąją medžiagą ir pan. O kur dar tėvų ir jų vaikų arogancija mokytojų atžvilgiu!.. Taip kad mokytojas yra negerbiamas stipriai. Kas labiausiai nukenčia? Mokytojai? – Ne! Labiausiai nukenčia mokiniai.

Kaip pasireiškia tas nukentėjimas? – Tai pasireiškia per siekimą mokytoją įsprausti į vis primityvėjančius mokymo programos rėmus, dėl ko jūs, mokiniai, gaunate paviršutinišką, nekokybišką, išdarkytą, sausą, žodžiu, prastą išsilavinimą. Natūralu pamanyti, kad murkdymais tokioje sistemoje gali sukelti norą viso to atsikratyti kuo greičiau, ko pasekoje gali kilti noras pasitelkti sukčiavimo strategijas ir pan.

Jūs netgi galite nesusiprasti, kokia prasta dabar švietimo būklė, nes, gali būti, kad nežinote, nematote, negirdite, nepatiriate, ką reiškia kokybiškas ugdymas. Juk nežinodami to, jums bus sunku palyginti ar kritiškai įvertinti. Galbūt jūs apie tai net nesusimąstėte iki tol, kol kas jums to neužakcentavau čia, šiame komentare...

O šis forumas yra alternatyva nuvalkiotam švietimui. Tai galimybė pasimokyti iš kitų, kuriems mokslas yra svarbus ir, neretai, įdomus. Naudokitės šia galimybe! Mokykitės kelti klausimus, mąstykite, klauskite ir mes jums atsakysime, padėsime. Nėra geresnio lietuviško matematikos forumo už šį. Ir čia yra daug laisvės saviraiškai, klausimams, žingeidumui.

Aš turiu daug patarimų ir pastabų mokiniams. Tačiau visų čia nevardinsiu.
Vienas pagrindinių pastebėjimų, kurį verta turėti omenyje, yra šis: mokiniai, jūsų raštingumas krenta. Tai reiškia, kad rašote prasčiau, bet ne tik tai: jūs mokate perskaityti tekstinę uždavinio sąlygą, tačiau jums darosi vis sunkiau ją suvokti, suprasti. Dėl to jums gali būti vis sunkiau suprasti kitus tekstus, bendrauti tarpusavyje, suprasti, kur kritinis aiškinimas, loginiai ryšiai, o kur – demagogija, apgaulė siekiant jus išnaudoti, įtakoti vienoje ar kitoje sferose jums to net nenutuokiant. Atkreipkite dėmesį į tai, nes tai yra svarbu šiame gyvenime. Forume galite kreiptis ir dėl tekstinės sąlygos suvokimo bei dėl jos formulavimo ir lavintis. Tai jums pravers.

Manau, kad 2018 metais čia lankysiuos. Tik galbūt kiek rečiau, nei pernai, kadangi atsirado daugybė veiklų. O visus kitus drąsinu ir skatinu mokytis, mokytis kritiškai mąstyti ir ateiti čia, į forumą, jei prireiks pagalbos tiek jums, tiek kitiems.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-01-03

0

Vis retkarčiais užsuku patikrinti ar forumas dar gyvas ir pasižiūriu ar kartais ko nors įdomaus neatsirado programavimo skiltyje (t.y. kai nusibosta rašyti magistrinį ir norisi kažkaip laiką pašvaistyti :D )
Smagu matyti, kad forumas vis keičiasi ir yra aktyvių narių, kurie neleidžia jam numirti :)

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!