eMatematikas.lt
Pradžia Forumai + Nauja tema Nariai
Įrankiai
Formulės Testai Egzaminai
Prisijungti Registruotis

5 kintamųjų lygčių sistemos sprendimas gauso metodu

Klaidinu? Argi aš galėčiau...

Va mūsų herojus justyzas baisiausiai persiprašo, nes jau nėra pavargęs:

(p.s atleisk už netobulumą, vakar buvau pavargęs, tad sumaišiau ženklus. Todėl matricoj 1 eil 3 el buvo -10 o ne 10)

Visgi manau, kad šis lyrinis justyzo nukrypimas neturėtų turėti įtakos sprendinių tobulumui.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-11-09

0

O vat yra toks senas gera posakis ,,Durnas nesupras, protingas patylės", tai aš tataigi, nors kiek protingųjų pusėj būti norėdama, nieko šitoj vietoj nesakysiu.

0

Apgailestauju, kad jums teko į tai įsivelti.
Kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad temos autorius atėjo pasižaisti. Ir žaidė gan neprastai.

0

Po mano pastabų temos autorius taip ir nepataisė pradinės lygčių sistemos. Kaip matome, ji ir iki šiol neturi pakankamai lygybės ženklų. Šiandien dar temos autorius pranešė, kad yra dar vienas netikslumas sistemoje: vietoje koeficiento 1 turėjo būti 10 ar tai -10.
Nesu tikras ar išvardinti visi pradinės lygčių sistemos netikslumai.

Į akis negalėjo nekristi temos autoriaus matematikos niekinimas, konkrečiai - Gauso metodo laikymas balaganu. Reikia pabrėžti, kad tą jis darė ne vieną kartą. Tiesiog dėmesio perkėlimas - balagano būta, tačiau dėl to apkaltintas (neteisingai) Gauso metodas, o ne žmogus.

O kur dar kažkokios disertacijos, nuolatinis prašymas „dovanoti“, „nuovargis“.

Tiesa ta, kad laiką su manimi temos autorius forume galėjo išnaudoti prasmingiau. Temos autorius turėtų suprasti, kad mūsų pagalba yra vertinga ir kad mus pakeisti galėtų tik labai nedaug kas.

Apie šios temos keistumą dar prieš prisijungiant Jadvygai informavau administratorių. Jei atvirai, tikėjausi, kad ši tema jau bus ištrinta.

0

pirma noriu padėkot, kad skyrėt laiko mano nelemtiškam sprendimui įvertinti ir parodyt iš kur man kojos dygsta. Dėka jūsų supratau kad šitas uždavinys man dar nėra įkandamas
O antra:
Dovanokit ponios ir ponai kad užsiimu žaidimais. Žinoma, naujokas esu šitame reikale, tai išmanau išties neddaug. Tiesiog esu vienas iš tų žmonių kur nepasiduoda ant vieno kvailo (šiuo atveju kosmosingo man) uždavinuko. Jei manot kad norėjau protingesnis pasirodyti išspręsdamas šį uždavinį toli nuo tiesos nepaklydot. (su uždaviniu mušausi tol kol manę "nukovė")->(nenorėjau pripažint pralaimėjimo)
Galit net pastebėt kad galų gale spjoviau ant visos košmaru pavirtusios matricos ir padariau uždavinį savo metodu. Gausas tikiuos neužpyks.

Nusprendžiau kad suglamžysiu tą popieriaus lapą ir sviesiu į šiukšlių dėžę. Ir tada mėginsiu prasispręst šiek tiek paprastesnius. O tada supratęs geriau sprendimo principus galėsiu gal ir nebebūt tas kur žais.

(P.s Nieko nenorėjau įžeist jei kam pasirodžiau labai nedoras)

0

pirma noriu padėkot, kad skyrėt laiko mano nelemtiškam sprendimui įvertinti ir parodyt iš kur man kojos dygsta. Dėka jūsų supratau kad šitas uždavinys man dar nėra įkandamas
O antra:
Dovanokit ponios ir ponai kad užsiimu žaidimais. Žinoma, naujokas esu šitame reikale, tai išmanau išties neddaug. Tiesiog esu vienas iš tų žmonių kur nepasiduoda ant vieno kvailo (šiuo atveju kosmosingo man) uždavinuko. Jei manot kad norėjau protingesnis pasirodyti išspręsdamas šį uždavinį toli nuo tiesos nepaklydot. (su uždaviniu mušausi tol kol manę "nukovė")->(nenorėjau pripažint pralaimėjimo)
Galit net pastebėt kad galų gale spjoviau ant visos košmaru pavirtusios matricos ir padariau uždavinį savo metodu. Gausas tikiuos neužpyks.

Nusprendžiau kad suglamžysiu tą popieriaus lapą ir sviesiu į šiukšlių dėžę. Ir tada mėginsiu prasispręst šiek tiek paprastesnius. O tada supratęs geriau sprendimo principus galėsiu gal ir nebebūt tas kur žais.

(P.s Nieko nenorėjau įžeist jei kam pasirodžiau labai nedoras)

Labai nedoras nepasirodei. Apie vidurkį daugmaž taip.
P.S. Dovonok, jei kas buvo ne taip.

0

Na o aš tai čia labai jau didelio žaidimo visai nebūčiau linkus įžvelgti. Justyzas vienaip ar kitaip ir negalėjo pataisyti savo pranešime tos sistemėlės, bo čia tik profesoriai, oi, t. y.  profesionalai, gali kada tik įsigeidę savo rašinėjimus pataisyti. Ir aš šiaip nematau jokio didesnio ženklo, kad Justyzas būtu norėjęs pasišaipyti iš mūsu. Bet kas skaudžiausia, ponai, kad mūsu kalbėjimas, ponai, eilinį karta nukrypsta nuo matematikos į kažkokias tai intrigas, ponai. Ar tik nebus taip, kad mes patys, atsakinėjantys į kitu klausimėlius profesoriai,  labai ir norime sukelti jas, ponai, bo, ponai, turbūt jau per daug savo naudingumu, protingimu ir gerumu bene būsime įtikėje. Nenoriu iš niekeno sulaukti atsiliepimo į šiuos savo žodelius, tepaskatins tai mus pamastyti ir nusiraminti. O jeigu dar Justyzui būtu reikalinga pagalba su Gauso metodu, tai manau  reiktu jam padėti.

0

Jei negalima taisyti komentaro, tai galima parašyti naują komentarą su ištaisyta sistema.

0

Tai kad iš viso, kaip suprantu, ta klaidelė, anot Justyzo, su 10 ir -10 ne pačioje sistemoje buvo, o toje matriculkoje, kuria Justyzas kažkaip bespręsdamas gavo, o tataigi mano ankstesniam komentarui, katrame dvi matriculkas nupaišiau, jokios absoliučiai įtakos, taip sakant, nedaro. Iš anūku girdėjau kažka apie trolinima, bet nelabai mano galvelė išneša, kas tai do reiškinys, ir dabar vat visai susipainiojau, kas čia patrolinti įsigeidė: ar Justyzas, ar tu, Karolėli, ar gal aš?...

0

Daro įtaką ar nedaro, priklauso nuo to, kaip suprasime tą komentaro vietą. Kaip ir minėjau, sistemą galima buvo perrašyti be klaidų.

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!