eMatematikasMatematikos resursai internete Registruotis Ieškoti...

eMatematikas bandomasis matematikos egzaminas (2018)

Egzaminai   Peržiūrų skaičius (6513)

Greičiausiai nepasikeistų. Tik prireiktų skirti papildomai energijos resursų tikrinimui ir tuo (kad nepasikeistų) įsitikinimui. Plačiau visų korektiškumo niuansų nenagrinėjau, tiesiog pacitavau, ką mano akademinė bendruomenė. Mano paties požiūriu, dviprasmybė įsiveliai pasirinkimo sąvokoje. Jei renkamasi taip, kad pasirinkimų aibė yra atkarpos (nevienataškės), tada taip - viskas kaip pas tave. Jei renkamasi ruletės principu, tada jau kitaip: aibė yra visų tokiu būdu išrinktų taškų porų yra jau kitokia (taigi, (a;b) ir (b;a) gali skirtis priklausomai nuo to, ar poros turi būti sutvarkytos). Susiduriame su dviprasmybe, kuri matematinėje kalboje yra neleistina. Būtent dėl panašių priežasčių tam tikra akademinės bendruomenės dalis ir yra taip linkusi kritikuoti dabartinius matematinius vadovėlius, egzaminų uždavinių sąlygų korektiškumą ir pan.

0

Aš matyt dažnai galvoju, jog kai kurie uždaviniai turi iš anksto žinomą tvarkos rinkinyje rūšį. Pavyzdžiui, jei renkame n mokinių į teatrą, tai tvarka nesvarbi, jei tuo pačius n mokinių sodiname teatre ant kėdžių jau tvarka svarbi ir t.t. Bet tenka pripražinti, jog tam tikrais atvejais nevienareikšmiškai nusakyta uždavinio sąlyga gali būti galvos skausmas sprendžiančiajam. Mano geriausias matytas variantas apie tai yra čia: https://en.wikipedia.org/wiki/Bertrand_paradox_(probability)

0

Jūsų pavyzdžiai leidžia daugiau suprasti apie problemą. Palietėme klausimą, apie kurį ligi dabartinio momento ir aš daug nemąstydavau. Uždaviniams spręsti reikia matematinės intuicijos. Tai vadinama euristiniu samprotavimu. Tik po to įsijungia loginis (dedukcinis) samprotavimas, kurio paskirtis yra naudojant leistinus loginius žingsnius įsitikinti, kad intuicija neprašovė. Šiuo atveju aš daug kartų intuityviai atskirdavau, ar uždavinyje eina kalba apie situaciją, kur tvarka svarbi, ar apie situaciją, kur nesvarbi, to atskyrimo proceso niekaip neapibūdindamas. Ir tik nuo kažkurio momento atsirado klausimas, kaip tai apibūdinti ir kiek to reikia uždavinių formuluotėse. Būtinai šiuo klausimu dar pakalbėsiu su vyresniais.

0

Net nekreipiant dėmesio į netikslumus, kuriuos galima pataisyti (VBE kuriamas 5 mėn, taisomas ne kartą), užduoties pirma dalis yra per daug sunki. Reikia programa bent jau kažkiek vadovautis, negalima perlenkti.

0

Ką reiškia programa vadovautis? Kuris uždavinys neprograminis?

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-05-14

0

Mano tikslas nebuvo sukurti 100% VBE egzamino pagal NEC sukurtas taisykles. Mano manymu, bei tam kiek žinau pritaria kitas profesonalas Karolis, NEC uždaviniai neretai būna žemiau patenkinamo lygio: prašoma įsistatyti skaičiuką į formulę ir paskaičiuoti, tai kokios žinios čia tikrinamos? Savo kurtu egzaminu noriu pademonstruoti, koks galėtų (nebūtinai tai idealus variantas) būti matematikos egzaminas 12 metų prasimokinus matematikos, o ne tik trinus suolą.
Galite panagrinėti kitą egzaminą: http://www.ematematikas.lt/forumas/matematikos-egzaminas-12-klasiu-praejus-eksperimentas-t12614.html ir manąjį, turbūt po to atrodys, jog manasis tik vaikų žaidimas.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-05-14

0

Tomai, tai nuo to ir reikia pradėti, kad čia yra toks egzaminas, kokio jūs norėtumėte.

Aš pavyzdžiui tokio nenorėčiau, nes jame tikrinamos žinios niekuo nesiskiria nuo dabartinių egzaminų, tik tiek, kad kai kurie uždaviniai sunkesni, labiau gremėzdiški.

VBE programoje yra numatyta, ką reiškia patenkinamo lygio uždaviniai. Jūsų pateikti uždaviniai net nekvepia patenkinamu lygiu.

0

Aš pavyzdžiui tokio nenorėčiau, nes jame tikrinamos žinios niekuo nesiskiria nuo dabartinių egzaminų, tik tiek, kad kai kurie uždaviniai sunkesni, labiau gremėzdiški.
Tai mano siekis ir nebuvo tikrinti kažko, kas nepriklauso pagal programą. O uždavinių sudėtingumas būtent ir yra to ko ir siekiau kurdamas šį egzaminą, nes neįsivaizduoju, koks tikslas savąjį egzaminą užpildyti standartiniais visiškai jokio mąstymo nereikalaujančiais uždaviniais.

Aš suprantu, jog ne taip gerai besimokantiems matematiką šis egzaminas būtų kiek per sudėtingas, bet jiems nėra tikslo dėl to menkinti savo galimybių, jie gali ramiausiai nueiti į NEC tinklapį ir pasispręsti ankstesnių metų egzaminus. Tuo tarpu šį egzaminą galima spręsti tie, kurie tikisi iš egzamino daugiau, nei elementarių žinių patikrinimo.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-05-15

0

Tomai, praktika rodo, kad ir geriesiems reikia paspręsti tų paprastų uždavinių. Kai kūriau vbe tai statistika rodė, kad gerieji daug taškų praranda dėl nemokėjimo paprastai išspręsti lengvų uždavinukų.

O šiaip neblogi uždaviniai, kur kas geresni nei tai, ką kai kurie autoriai atneša, kai kuria VBE.

0

Kur atsakymai?

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!

Kategorijos

Matematikos testai www.ematematikas.lt/testai Pasikartok matematikos temas spręsdamas online testus!