eMatematikas.lt
Pradžia Forumai + Nauja tema Nariai
Įrankiai
Formulės Testai Egzaminai
Prisijungti Registruotis
       

Matematikos egzaminas. Polinominės lygtys.

Kiek realiųjų sprendinių turi lygtys:
1. [tex]x^4+x-2=0[/tex],

2. [tex]x^6+2x^5-8x^4-10x^3+19x^2+8x-12=0[/tex]?

3. Su kuriomis parametro [tex]n \in \mathbb{Z}[/tex] reikšmėmis kvadratinės lygties [tex]x^2+nx+1=0[/tex] spendiniai yra natūralieji?

4. Su kuriomis parametro [tex]a\in \mathbb{R}[/tex] reikšmėmis lygtis [tex]x^2+ax+a=0[/tex] turi atitinkamai vieną, du, realiuosius sprendinius arba jų neturi?

5. Su kuriomis parametro [tex]a\in \mathbb{R}[/tex] reikšmėmis polinomas [tex]x-a[/tex] dalo polinomą [tex]x^4 +4 [/tex]?

6. Išpsręskite lygtį [tex]x^8+x+1=0[/tex].

7. Išspręskite lygtį [tex]x^8+4x^4+2=0[/tex] neskaičiuodami diskriminanto.

8. Išspręskite lygtį [tex]x^3+x^7+x^{11}=x^4 + x^8 + x^{12}[/tex].

9. Sakykime, kad [tex]A:=\begin{pmatrix} 1 & 0\\ 1 & 1 \end{pmatrix}[/tex] yra matrica. Su kuriomis parametro [tex]a\in \mathbb{R}[/tex] reikšmėmis polinomas [tex]A^3-A+4aE[/tex] yra lygus nulinei matricai?

10. Išspręskite lygtį [tex]X^2-2X=\begin{pmatrix} 1 &4 \\ 2 &5 \end{pmatrix}[/tex]. Čia X yra antros eilės kvadratinė matrica.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-02-26

0

Devintame uždavinyje trečias narys turi būti 4aE. kur E-antros eilės vienetinė matrica.

0

Nebūtinai. Tą buvo galima suvokti iš konteksto. Toje vietoje tikrai būti vienetinė matrica ir ji ten YRA, tačiau buvo galima tai užrašyti arba galima to nerašyti.

0

Nėra tokio veiksmo-matricos ir skaičiaus sudėtis !!!! Sudėt galima tik matricą su matrica ! TODĖL VIENETINĖ MATRICA TEN TURI BŪTI ! Kodėl mes dabar mėgstame griaut viską, kas buvo kuriama šimtmečiais ?!!!

0

Pakartotinai prašau ištaisyti klaidą DEVINTAME uždavinyje. Prie matricos skaičiaus nepridedame. Turi būti ...+4aE, kur E- antros eilės vienetinė matrica .

0

O ar čia įmanoma taisyti klaidas?

0

Taip, savo komentarą galima redaguoti.
Žemiau savo komentaro paspaudžiau mygtuką keisti ir pakeičiau savo komentarą.
KOMENTARAS PAKEISTAS.
Taip pat galima matyti, kada paskutinį kartą buvo pranešimas redaguotas.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-02-10

0

aa, visai pamiršau, ne profesonalo statusą turintiems galima redaguoti komentarą tik tam tikrą laiką (10 min.).

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-02-10

0

Tai tuomet Sokolovo įvardyta klaida iš tikrųjų yra grubi. Jau nuo pradinių klasių žmonės turi įsitikinti, kad sudėtis gali būti atlikta tik su tos pačios rūšies objektais. Eurai su kilogramais nesudedami taip, kaip ir matricos nesudedamos su realiaisiais skaičiais. Priešingu atveju tokio matematikos mokymosi pasekmės gali būti tragiškos. Nebent aš kažko nežinau ir Karolis turi mokslinių nuorodų, kad $aE$ yra įprasta trumpinti $a$. Tai būtų įmanoma, jei $a$ būtų matrica, o ne realusis skaičius.

0

Taip, DEVINTAME UŽDAVINYJE yra žiauriai grubi dalykinė klaida. Mane stebina Karolio užsispyrimas. Net tuo atveju, jei Karolis "turi mokslinių nuorodų", jų neturi moksleiviai, studentai, kiti besimokantieji. Mokymasis sietinas su DRAUSME, o ne su nuomonių pliuralizmu. Kiek klaidų gali padaryt studentai ! Ir kaltas bus Karolis.
Diskutuot galima uždaruose seminaruose, pavyzdžiui, ar nulį laikyt natūraliuoju skaičiumi (būna tokių kvailų diskusijų). Jei diskutuojama tarp specialistų-tai dar nieko (na, jei jie neturi įdomesnių temų). Tačiau jokiu būdu diskusija negali tapt vieša !!!! Nes atsiras mokinys, padaręs klaidą, ir pasakęs-"aš girdėjau, kad nulis- natūralusis skaičius". Ar kaltas bus tik mokinys? Ne. Kalta bus ir "nuomonių laisvė". Drausmė, drausmė, ir dar kartą drausmė !!!!

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!