eMatematikas.lt
Pradžia Forumai + Nauja tema Nariai
Įrankiai
Formulės Egzaminai
Prisijungti Registruotis
       

Matematikos testų sprendimo online kūrimas (kuriama)

Pastaruoju metu neretai tenka išgirsti kalbų, prašymų ar pasiūlymų matematinių testų sistemos klausimu. Šią vasarą nemažai galvojau šia tema. Ar tai reikalinga? Kaip visa tai turi atrodyti? Kaip viskas turi veikti su mažiausiom laiko ir administravimo sąnaudom?

Taip, manau to reikia, švietimas elektroninėje platformoje su laiku užims vis didesnę dalį. Tačiau toks atsakymas labiau tinka kalbant plačiąja prasme. Kalbant būtent apie mūsų projektą, forume sukurta nemažai temų su uždavinių sąrašais, atsakymais, sprendimais. Kai kurios temos fantastiškai naudingos, bet nesulaukia tinkamo dėmesio, nes paprasčiausiai forumas tam netinka. Tos temos nugula į tolimus forumo puslapius ir paieškos sistemos čia beginklės. Mes tai žinom, kad egzistuoja tokios temos ir kaip jas rasti, bet kiti vargiai ras, tuo labiau, kai dažnam lankytojui kyla keblumų net paprasto uždavinio problemai aprašyti, ką jau kalbėti apie kažką rimtesnio. Forumas savo darbą daro, begalė patarimų, sprendimų, formulių. Nieko čia įmantriau nesukursi. Bet uždaviniai, testai, sprendimynai yra visai ką kita.

Taigi kaip supratote, kalba eina apie uždavinių sprendimo platformos atskyrimą. Bus forumo sistema ir bus testų - uždavinių sprendimo sistema. Šiuo metu viskas tik apmąstymo stadijoje, konkrečių sistemos kūrimo terminų pasakyt negaliu. Viskas taip pat priklausys ir nuo jūsų komentarų šioje temoje, kaip sutiksit šią idėją.

Šis naujas projekto posūkis leistų tarkim įvesti simbolinį auksinės narystės mokestį norint naudotis visais projekto privalumais. Tai leistų sumažinti ir taip neefektyvios reklamos kiekį. Nebereiktų sukti galvos dėl projekto išlaikymo. Aišku tai tik pasvarstymai. Galbūt viskas turėtų būti visai kitaip. Kaip ir sakiau, lauksiu komentarų.

Netrukus prasidės naujas mokslo sezonas, iki jo pradžios žadu truputį pagyvint tinklapio dizainą, viskas liks kaip yra, tik keletas spalvinės gamos ar išdėstymo pakitimų.

Šiam kartui tiek, lauksiu jūsų komentarų.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-08-15

0

Šių pokyčių reikalingumas, mano nuomone, tiesiogiai priklauso nuo čia besilankančių ar žadančių lankytis žmonių poreikių. Kad ir kaip bebūtų gaila ne daug čia besilankančių buvo kupini noro išmokti kažko, greičiau tikėjosi tiesiog gauti reikiamo uždavinio sprendimą. Žinoma, neatmetu tos galimybės, jog ir šis lankytojų kontingentas susidomėtų galimybe čia pat pasitikrinti savo gebėjimą paspėlioti uždavinių atsakymus (nors jei ši galimybė bus suteikta tik už mokestį, nors ir simbolinį, tada jau tikrai galime nesitikėti mano minėtos lankytojų grupės dėmesio). Bet kokiu atveju, naujos skilties atsiradimas ženkliai prisidėtų prie forumo patrauklumo ir galbūt atneštų netgi netikėtą populiarumą (galbūt sąlyginai jis jau dabar populiarus, bet kartas nuo karto atsirandančios savaitės neaktyvumo tarpai (apie vasarą nekalbu), verčia tuo abejoti). Kaip suprantu, mes profesonalai, būtume būtent tie, kurie tuos testus kurtų, pamenu Karolis šią idėją taip pat buvo išsakęs, tai turėtų apsidžiaugti galimu jos įgyvendinimu ir ko gero pasistengtų, jog tų testų nepritrūktų. Bet kokiu atveju reiktų sulaukti nuomonių tų, kuriems tie testai būtų skirti, bet bijau, kad iki mokslų metų pradžios galime jų ir nesulaukti, o jų sulaukti visgi norėtųsi kiek galima greičiau, nes šie pokyčiai ko gero nebūtų greitai įgyvendinami.

0

Ilgai galvojęs nusprendžiau pamėginti. Kadangi yra daug klaustukų (dėl sudėtingumo, apimties, verta ar neverta ir panašiai), manau geriausia tai padaryti kuo paprasčiau ir elementariau. Grandiozinės sistemos nebus, nebent sulauktų pasakiškos sėkmės ir lankomumo, tada būtų galima svarstyti apie kažkokį tobulinimą ir vystymą.

Internete domėjausi kaip kitos žymios platformos įgyvendina testų sprendimą ir atradau, kad nemažai kas naudoja xml formato failus, tame tarpe ir toks mokslinės platformos gigantas moodle.
Pradžiai manau neverta kurti jokių sistemų, bus tik skriptas, kuris paleidinės tuos failus. Švaru, greita ir paprasta. Greitu metu visus norinčius supažindinsiu su xml failo struktūra ir reikalavimais.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-09-29

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!