eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Matematikos valstybinis brandos egzaminas 2019


Mano draugai išėję iš egzamino visi iki vieno sakė, kad tikisi gauti 100 ir kad labai lengva buvo. Žinoma, visi ne prasčiausioje Lietuvos mokykloje mokėmės, dėl to gal iškreiptas vaizdas truputį.

54 taškai tai 97 balai

Jeigu įrašėte neteisingą rėžį, bet su juo suskaičiavote teisingai, tai neteksite tik vieno taško.

Aišku, ačiū visiem, kas neabejingi buvot mano rezultato prognozei :) Tikiuosi tada minimum 97. Dabar jau istoriją eisiu kiek labiau atsipalaidavęs, manau į vf VU pavyks įstot, juolab kad nėra dideli konkursai į mano specialybę.

Jeigu įrašėte neteisingą rėžį, bet su juo suskaičiavote teisingai, tai neteksite tik vieno taško.


Ačiū, kad pasakėte. Maniau, kad tada iš 4 taškų neteksiu 2 kokių. Tada preliminariai 55 taškai. Gal ir iki 98 patempsiu tuomet :)

Gal kas paaiškins, kodėl paskutinio uždavinio sprendime, čia (49*49*50*2+50*50*50+49*49*49)/99^3 yra dauginama iš 2?

Nes sandaugoje turi būti vienas lyginis ir vienas nelyginis, o prisumuotas turi būti nelyginis. Tai gal būti
LN+N arba NL+N

Taip, aš ant šito pasimoviau. Nedauginau iš 2. Už tokią klaidą atsiminusavau 2 taškus. Kaip manot, ar gali už tai daugiau atimti? Gal nebus labai žiaurūs tie vertintojai, supras, kad kita dalis sprendimo - gera.

pakeista prieš 4 m

PASKUTINIOJO UŽDAVINIO SPRENDIMAS

Dėžutėje yra 99 vienodo dydžio rutuliai, sunumeruoti skaičiais nuo 1 iki 99. Iš dėžutės
atsitiktinai
traukiamas vienas rutulys, užrašomas jo numeris ir rutulys grąžinamas atgal į
dėžutę. Tarkime, a yra pirmo, b – antro, o c – trečio taip ištraukto rutulio numeris.
Apskaičiuokite tikimybę, kad skaičius
ab + c
yra lyginis.
Sprendimas: Taikysime žinomą p-q modelį.
Tegu p=49/99- tikimybė ištraukt lyginio numerio rutulį,
tuomet q=50/99- tikimybė ištraukt nelyginio numerio rutulį.
Tikimybė, kad sandauga ab bus nelyginė (abu dauginamieji nelyginiai) lygi q².
Tikimybė, kad sandauga ab bus lyginė, yra lygi
1 – q²
Dviejų narių ab ir c suma bus lyginė, kai abu nariai ab IR c yra lyginiai, ARBA kai ab IR c abu yra nelyginiai.
Todėl ieškomoji tikimybė, kad ab+c įgys lyginę reikšmę, yra lygi
(1 – q²)*p + (q²)q = p+ q²(q – p),
t.y. 482749/970299.

Nebuvo sunkus šis uždavinys, čia atsakymai ir nuo skaičiuotuvo galingumo priklausys :D. Prarasiu turbūt 1-2 taškus, kad nepadauginau iš 2 to varianto, kur LNN. Šiaip nec'as stebina su savo ištikimybe tikimybėms, maniau, kad šiemet jų nebus, nes turėjo pasimokyti iš pernai. Tiesa, šiemet pateikė tikrai išsprendžiamą uždavinį, dėl vertinimo neturėtų kilti ginčų. Bus kokie 15-20% laikiusiųjų jį visiems 5 taškams padarę.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »