eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Redukcijos formules taikymas matematikoje


Sveiki, noriu jusu brangu laika sutrugdyti del gan nesunkaus (jums), bet man gan rimto klausimelio, tik suzinau atsakyma ir iskart istrinu tema, taigi gal galite pasakyti kada reikia naudoti redukcijos formules? :)

Ikale jau man i galva, kad redukcija naudojama kai buna pvz [tex]\frac{\pi }{2};\frac{3\pi }{2}[/tex] (su siais keciasi vardas is sin i cos ir is cos i sin) pvz[tex]sin(\frac{\pi }{2}+\alpha )=cos\alpha[/tex], o kai buna[tex] \pi[/tex], tai zenklas nesikeicia  [tex]sin(\pi+\alpha )=sin\alpha[/tex]

pakeista prieš 10 m

+ nepamirsk zenklo kuriam ketvirti yra.

mendinskisIkale jau man i galva, kad redukcija naudojama kai buna pvz [tex] rac{pi }{2}; rac{3pi }{2}[/tex] (su siais keciasi vardas is sin i cos ir is cos i sin) pvz[tex]sin( rac{pi }{2}+alpha )=cosalpha[/tex], o kai buna[tex] pi[/tex], tai zenklas nesikeicia  [tex]sin(pi+alpha )=sinalpha[/tex]

Supratau, aciu! :) Tai sitas redukcijos formules naudoti  pertvarkymams kur tik pamatau pi/2 ir ta kita? :)

Na,o  del zenklo taip,zinau, tiesiog visad neisikalu i galva kur naudoti sita dalyka reikia ;D

pakeista prieš 10 m

pi/2 3pi/2 pi 2pi

Aš nemoku ir laimingas. :D

Jei neapvyksta uztenka atsimint sin(a+b) sin(a-b) cos(a-b) cos(a+b). Pas mus pamisusi is triginometrijos visa 11 klase kankinomes su ja ;D. Tai jau mokytoja priverte viska ismokti.

Aciu visiem,pagelbejote labai ;)

Ne visada tu pamatysi [tex]\pi,\frac{\pi}{2},...[/tex] paprasciausiai redukcija naudok susivedimui kampo i smailuji :)
Pvz. [tex]\cos(112^0)=-\sin22^0[/tex]

Algelis24Ne visada tu pamatysi [tex]\pi,\frac{\pi}{2},...[/tex] paprasciausiai redukcija naudok susivedimui kampo i smailuji :)
Pvz. [tex]\cos(112^0)=-\sin22^0[/tex]

gerai is kur tas -?

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »