eMatematikas.lt
Pradžia Forumai + Nauja tema Nariai
Įrankiai
Formulės Egzaminai
Prisijungti Registruotis
       

Tema: Vektoriai, 11 klasė 1 dalis knygos (su pliusu, išplėstinis kursas)

Rombo ABCD įstrižainės susikerta taške M. Raskite vektorių, lygų sumai: a)AM+MB; b)CB+CD; c)AC+CM; d)BM+DM; e)BA+MB; f)DM+MC+CB. Gal galite padėti išspręsti pilnais uždaviniais? Labai reikia!

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-02-01

0

O tai kas neaišku, čia nieko sudėtingo nėra. Kas konkrečiai neaišku, nes manau sprendimai tau nepadės, jei nesupranti, kas yra tie vektoriai ir kaip yra atliekami veiksmai su jais, o čia ne vieta, kur galima tiesiog nusirašyti.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-02-01

0

Žinau kas yra vektoriai dabar einame šita tema, bet jei nesuprantu kaip apskaičiuoti ar bent vieno pavyzdžio norėčiau. Jei mokėčiau tikrai neprašyčiau, bet man labai svarbu atlikti tas užduotis. Ir šiaip tie kurie moka nemanau kad yra sunku ir tuos sprendimus parašyti.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-02-01

0

Tikrai uždaviniai per daug lengvi, kad čia juos aptarinėtume. Ar mokytojas neaiškino temos?

0

Aiškino, tiesiog kelias pamokas nebuvau nes sirgau, o vat dabar jau mokausi ir žiūrėjau internete kaip spręsti, bet man matematika nėra sėkmingiausias moklas, tuo labiau mokytoja nelabai moka gerai išaiškinti nes ne aš viena klasėje nesupratau. Tiesiog bent jau pirma a) dalį paaiškintų kaip pavyzdį aš kitus jau pati pasidaryčiau.

0

Vektorius - kryptinė atkarpa. Jei šios atkarpos galai yra [tex]A[/tex] ir [tex]B[/tex], o vektoriaus kryptis yra iš taško [tex]A[/tex] į tašką [tex]B[/tex], tai sakome, jog turime vektorių [tex]\vec{AB}[/tex] (A-vektoriaus pradžios taškas, B-pabaigos). Tą patį vektorių taip pat galima žymėti viena pasirikta mažąja raide tarkime [tex]\vec{a}[/tex].
Vektorius galima sudėti pagal trikampio, lygiagretainio arba daugiakampio taisykles:

Trikampio taisyklė:
Turime du vektorius [tex]\vec{a}[/tex] ir [tex]\vec{b}[/tex]. Vektorių [tex]\vec{b}[/tex] perkeliame (tai daryti galima, nes vektorius nepasikeičia jei jį tiesiog perkeliame plokštumoje ar edvėje, nekeisdami, jo krypties ir ilgio) taip, kad jo pradžia sutaptų su vektoriaus [tex]\vec{a}[/tex] galu. Tada šių vektorių suma [tex]\vec{a}+\vec{b}[/tex] bus vektorius, kurio pradžia sutampa su vektoriaus [tex]\vec{a}[/tex] pradžia, o pabaiga su vektoriaus [tex]\vec{b}[/tex] pabaiga.
https://www.ematematikas.lt/upload/images/1517491296_2093.png
Lygiagretainio taisyklė:
Vektorius [tex]\vec{a}[/tex] ir [tex]\vec{b}[/tex], kuriuos norime sudėti atidedame iš vieno taško (vėlei tą padarome keisdami vektoriaus padėtį, bet nekeisdami jo krypties ir ilgio). Laikydami, jog vektoriai yra jų ilgiams lygiose lygiagretainio kraštinėse, papildome brėžinį iki pilno lygiagretainio. Tada šių vektorių suma bus vektorius, kurio pradžia sutaps su sudedamų vektorių pradžiomis, o galas bus priešingame pradžios taškui lygiagretainio taške:
https://www.ematematikas.lt/upload/images/1517491723_2093.png
(čia galime matyti, jog lygiagretainio taisyklė praktiškai yra trikampio taisyklė, tik čia pasinaudojama vektorių lygumo apibrėžimu). Daugiau apie tai čia: http://www.ematematikas.lt/forumas/kaip-galima-isspresti-si-uzdavini-abcd-lygiagretainis-t12456.html

Daugiakampio taisyklė:
Tai taisyklė panaši į trikampio taisyklę, tik ši taisyklė leidžia vienu metu sudėti daugiau nei du vektorius.
Norėdami sudėti kelis vektorius elgiamės taip: vektorius perkeliami taip, kad antrojo vektoriaus pradžia sutaptų su pirmojo galu, trečiojo pradžia su antrojo galu, ketvirtojo pradžia su trečiojo galu ir t.t. kol sudedami visi vektoriai. Tada šių vektorių suma bus vektorius jungiantis pirmojo vektoriaus pradžią ir paskutiniojo pridėto vektoriaus pabaigą.
https://www.ematematikas.lt/upload/images/1517491997_2093.png

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-02-01

0

a) dalyje gaunasi AM+MB=AB atsakymas? Ar ne?

0

Taip: [tex]\vec{AM}+\vec{MB}=\vec{AB}[/tex]

0

b) dalyje gavau CB+CD=BD, manau teisingai. Bet kaip dabar su c) dalimi AC+CM=AM? Ar kaip? Nes kiek supratau iš taisyklių reikia pradžia su galu sujungti.

0

Ne, b) dalyje trikampio taisyklė negali būti taikoma, nes antrojo vektoriaus pradžia nesutampa su pirmojo vektoriaus galu. Čia galime taikyti lygiagretainio taisyklę, pagal ją gauname, kad:
[tex]\vec{CB}+\vec{CD}=\vec{CA}[/tex].
c) dalis gerai.

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!