eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Trigonometrinės lygtys, nelygybės ir t.t.


almostlowKompiuteris tik testa taiso kur atsakymai. Nes sprendimai galibut parasyti neanalogiskai kaip vertinimo instrukcijoj gi.. Gi ne visi mokiniai vienodi.

Tada sumaisiau,nes kalbejo mokytoja apie tai ne karta.

Viskas gerai ir nekvarsink sau galvos. Kaip moke mokykloj taip ir rasyk ir nereikia cia isradinet neaisku ko.

Ir aš būčiau linkęs manyti, kad kompas tik testą taiso, nes antroje dalyje, kaip jau ir minėjo galimi įvairūs atsakymų užrašymai. :)

Grįžtant prie temos, norėčiau paklausti:
Kada sprendžiant trigonometrines lygtis galima abi puses dalinti iš pvz: sinx, cosx, cos²x ir pan, o kada negalima?
Nes dažnai padalijant išsikreipia atsakymas ir pvz gaunam tik vieną iš dviejų galimų ats ir pan.

labas ar gali padet ispresti keitimo budu
y-2x=2
5xantruoju-y=1

Jeigu desinej ar kairei yra skaicius tai dalinti nepatarciau nes reiktu ten kazkokius apibrezimus zodziu. kai yra pvz sinx = cosx tai laisvai gali dalinti .

virgutaslabas ar gali padet ispresti keitimo budu
y-2x=2
5xantruoju-y=1


Kasnors ruosiasi jam koki ban uzmest?

FalconGrįžtant prie temos, norėčiau paklausti:
Kada sprendžiant trigonometrines lygtis galima abi puses dalinti iš pvz: sinx, cosx, cos²x ir pan, o kada negalima?
Nes dažnai padalijant išsikreipia atsakymas ir pvz gaunam tik vieną iš dviejų galimų ats ir pan.

na, tai reikia pastebėti, kada apsimoka, o kada - ne. Tokios lygtys, kaip daliname iš vienos trigonometrinės funkcijos vadinamos "homogeninėmis", pamėgink pasigooglint, gal rasi daugiau pavyzdžių ir paaiškinimų. Arba pasiimk 11kl vadovėlį, man rodos ten kažką mokėmės.

https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/30000/4500/34725/thumb/p17nf9do2ka3nvu91uc96qfmmp1.png

https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/30000/4500/34725/thumb/p17nf9dtv1s471mri14es14s01ivr2.png

Iš mėlyno tokio uždavinyno,idomus toks,beje kaip sprest reiktu ?

pakeista prieš 11 m

galbūt keli kvadratu, lieka 0=0 (visi sprendiniai), o tada ieškai apibrėžimo srities ir gauni va tokia va nelygybę (aš tik spėju, nesprendžiau)

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »