eMatematikas.lt Registruotis Paieška

Apskaičiuokite tamprumo jėga, kuria priekaba veikia automobilį, jam važiuojant su pagreičiu

Fizika   Peržiūrų skaičius (91)

Sveiki, gal kažkas galėtų paaiškint kaip reiktų apskaičiuoti tamprumo jėgą, pagal šią sąlygą?

Automobilis važiuoja tiesiu horizontaliu keliu, pastoviu [tex]54 km/h[/tex] greičių, traukdamas [tex]800 kg[/tex] masės priekabą. Automobilį veikia [tex]3 kN[/tex], o priekabą [tex]2 kN[/tex] pasipriešinimo jėgos. Automobilis pradeda didinti greitį pastoviu [tex]0,8 m/s²[/tex] pagreičiu, kol pasiekia [tex]90 km/h[/tex] greitį. Apskaičiuokite tamprumo jėgą, kuria priekaba veikia automobilį, jam važiuojant su pagreičiu.

Paskutinį kartą atnaujinta 2020-05-03

0

Gal atsakymą kartais turi?
Aš kaip ir gaučiau 2,6 kN.

0

Noriu sužinoti kaip skaičiuoti, dėl to ir rašau. Atsakymo neturiu. Gal galėtum skaičiavimo eigą parodyt?

0

Matai, nesu aš toks jau puikus fizikas, jog galėčiau dėt galvą dėl savo sprendimo teisingumo. Dėl to ir klausiau, ar turi atsakymą.
Pagal mane čia yra labai daug duomenų, kurie nėra reikalingi nurodytam dydžiui paskaičiuoti. Gal šis uždavinys turi kelias dalis ir čia tik vienos jų klausimas?

O taip tai skaičiuočiau šitaip:
Nagrinėčiau sistemą, kurią sudaro priekaba ir ją veikiančios jėgos. Pagrindinės, reikalingos skaičiavimams, būtų šios: tamprumo jėga ir pasipriešinimo jėga.
Tada taikome antrąjį Niutono dėsnį ir atsižvelgę į jėgų kryptis užrašome:
[tex]T-F_p=ma[/tex], čia [tex]T[/tex] - tamprumo jėga, [tex]F_p[/tex]-pasipriešinimo jėga, veikianti tik krovinį, [tex]m[/tex]-krovinio masė, [tex]a[/tex]-krovinio judėjimo pragreitis, kuris yra vienodas su automobilio pagreičiu.
Tada:
[tex]T=F_p+ma=2000N+800kg\cdot 0,8m/s^2=2640N=2,64kN[/tex]

0

P.S. o iš kur šitas uždavinys, gal galėtumei pasakyt? Vadovėlis, uždavinynas, ar šiaip kokios duotos mokytojos(-o)?

1

Ačiū už paaiškinimą, manau, tai teisingas atsakymas.
Uždavinys duotas dėstytojo, tai tik viena jo dalis, dėl to ten yra nereikalingos informacijos.

Paskutinį kartą atnaujinta 2020-05-03

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!

Kategorijos

Matematikos testai www.ematematikas.lt/testai Matematikos testai įvairių klasių moksleiviams! Spręsti testus »