eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Apskaičiuoti atomus


Sveiki, ar galėtumėt padėt išspręsti šį uždavinį?
Šaukštelis, kurio paviršiaus plotas 15cm², padengtas plonu 2x[tex]10^{-6}[/tex]m storio sidabro sluoksniu. Apskaičiuokite, kiek sidabro atomų yra šiame sluoksnyje?

pakeista prieš 13 m

Suskaičiuoji tūrį -> suskaičiuoji masę -> suskaičiuoji molių skaičių -> randi atomų skaičių

house_martinSuskaičiuoji tūrį -> suskaičiuoji masę -> suskaičiuoji molių skaičių -> randi atomų skaičių


Ar galėtum pasakytikokią tūrio formulę čia naudoti? yra V = [tex]\frac{Vm . m}{Na}[/tex] bet mes čia Vm neturim?

pakeista prieš 13 m

Nesupratau kokią tu ten formulę parašei. Sąlygoje duotas paviršiaus plotas ir sidabro sluoksnio storis, tai tūris yra...?

plotas kart storis? ;DD

Taip, plotas kart storis :D masei nauoju m = M/Na, kotai niekaip negaunu 17.9 kart [tex]10^{23}[/tex] :/

parašyk kokius skaičius dauginai kad gautum tūrį?

V =  2 kart [tex]10^{-6}[/tex]m kart 0,0015m² ? Gavau  3kart[tex]10^{-9}[/tex]m

na man irgi nesigauna 17.9e+23, (e+23 tiesiog kitoks būdas parašyti [tex]10^{23}[/tex])
Bet šiaip toks atsakymas reikštų kad sidabro yra beveik trys moliai, o vienas molis užimtų  11.3 cm³. Šitam gi uždaviny sidabro tūris tėra 0.003 cm³. Tai arba aš ir tu ko nors nežinom, arba  pateiktas atsakymas yra neteisingas.

pakeista prieš 13 m

Atsakymas turėtų būti 1,756e+20, pagal mano skaičiavimus n turėtų gautis 0,292mol, o m = 17,9e23kg :) iki rytojaus numesk išsigelbėjimo šiaudą, house_martin:) ką jau ką, bet statau bokalą alaus tam kas gaus teisingą atsakymą 1,756e+20:)

pakeista prieš 13 m

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »