eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Atrodo, nesunkus tikimybių uždavinys.


Įstaigoje dirba 20 žmonių. Penki darbuotojai turi važiuoti į komandiruotę.

1)Kiek yra galimybių parinkti važiuojančius, jei tarp jų turi būti įmonės vadovas? (Ats: 3876 - nors tu ką nesigauna, kosminiai skaičiai..);
2)Kiek yra galimybių parinkti  važiuojančius asmenis, jeigu direktorius, jo pavaduotojas ir buhalteris negali išvykti visi kartu? (Susiradau, kiek iš viso yra galimybių - 15504);
3)Penki darbuotojai, važiuojantys į komandiruotę, pasirenkami atsitiktinai. Apskaičiuokite tikimybę, kad direktorius ir jo pavaduotojas išvyks, o buhalteris neišvyks. Kažkoks kosmosas čia man išeina, nesueina atsakymai. :D

Beje, dar vienas keistas.

6 draugai atsitiktinai susėda ant suolo vienas šalia kito. Pirmoj daly klausė, keliais būdais galima taip susėst, tai gerai gavau - 720. Antroj klausia - keliais būdais draugai gali susėsti ant suolo, jei Marius ir Asta nori sėdėti greta viena kito. Išsprendžiau - 2×120=240. Tik keistas ir įdomus dalykas trečioj - apskaičiuokite tikimybę, kad draugams šitaip susėdus, Asta ir Marius nesėdės šalia vienas kito. Čia, logiškai mąstant: 240÷720=1÷3 (kad sėdės), todėl 2÷3, kad nesėdės - atsakymas tinka, bet čia duoda 3 taškus už jį. Gal dar kitaip galima matematiškai tai parodyti?

Edgaras1010Beje, dar vienas keistas.

6 draugai atsitiktinai susėda ant suolo vienas šalia kito. Pirmoj daly klausė, keliais būdais galima taip susėst, tai gerai gavau - 720. Antroj klausia - keliais būdais draugai gali susėsti ant suolo, jei Marius ir Asta nori sėdėti greta viena kito. Išsprendžiau - 2×120=240. Tik keistas ir įdomus dalykas trečioj - apskaičiuokite tikimybę, kad draugams šitaip susėdus, Asta ir Marius nesėdės šalia vienas kito. Čia, logiškai mąstant: 240÷720=1÷3 (kad sėdės), todėl 2÷3, kad nesėdės - atsakymas tinka, bet čia duoda 3 taškus už jį. Gal dar kitaip galima matematiškai tai parodyti?


galima bet ir taip užtenka

Na, įdomu ar VBE užteks už 3 taškus nurašyt pirmųjų dviejų dalių gautus duomenis. :)

Edgaras1010Na, įdomu ar VBE užteks už 3 taškus nurašyt pirmųjų dviejų dalių gautus duomenis. :)


užteks, nes čia pastebėjai ir pritaikei tikimybių savybę dar kad susideda iki 1, o tie kurie nepastebi skaičiuos sunkiau ir vistiek gaus tą patį

A, nu aišku, tada ačiū. :)

Negi pirmo negali išspręsti? :) Gal sąlygą blogai perskaitei, nes čia užtenka derinius vieną kartą pritaikyt ir tiek.

Man susisuko jau šarabanai, gaunu didesnius skaičius, nes darau tai C iš 20 po 5 ir t.t.. Užšoku pastoviai ant lengvų ir šiaip, man tikimybės ne prie širdies. :D

Kiek yra galimybių parinkti važiuojančius, jei tarp jų turi būti įmonės vadovas?

Viena vieta jau rezervuota vadovui :)

Ačiū už užuominą, padariau pirmą dalį galų gale, kaip visada man: kuo lengviau - tuo sunkiau. :D

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »