eMatematikas Prisijunk Forumas VBE užduotys ONLINE testai

Atvirkštinės funkcijos


Labas,norėčiau paklaust ar yra kokia metodika greit spręst tokio tipo uždavinius kur reik nustatyt jų apibrėžimo bei reikšmių sritis be brėžimo ? (žinau kad yra tema apie įvairius tipus funkcijų bet kolkas nėjom ir gal yra koks būdas paprastas) :)

va pvz tokie :

f(x)= -√2 ir f(x)=(x-1)³

apibrėžimo sritį tiesiog nustatai iš funkcijos.
f(x)= -√2 šita vapšie x neturi ;D

f(x)=(x-1)³ šitos realieji skaičiai

o reikšmių sritis

f(x)= -√2  šitas ir yra reikšmių sritis

f(x)=(x-1)³ o čia kubinė parabolė... prisimink jos standartinį brėžinį ir ji turi begalybę sprendinų

Ačiū labai :> Visgi reiks pabraižyt biškį tuos kūnus kad galvoj turėčiau.. ;D

aš irgi taip pagalvojau ;D bet poto galvoju x nėra, tai gal dzin ;D nu bet šiaip R ;D

Čia biškį ne į temą bet noriu pasitikslint: tapatus reiškinys = ekvivalentus ? Radau apibrėžimų keletą ir pasirodė kad gali būt kažkoks skirtumas nes vienur vienaip įvardija kitur kitaip

pakeista prieš 13 m

ekvivalenčios pvz lygtys kai vienodi sprendiniai... o tapatus kai tapatus

Perskaičiau normalią knygoj :D Tai faktiškai tos tapačios skirtos individualiai pakeisti esamą lygtį kad būtų patogiau ją tvarkyt tolesnėj eigoj? O ekvivalentumas tai čia labiau kaip ir lyginimas dviejų lygčių tam kad nereikėtų spręsti atskirai ,o tik radus jį būtų galima per vieną sprendimą rast atsakymą taupant laiką,ar blogai čia supratau paskirtį jų? :>

Man dažnai būna negana visko ;D O iš esmės koks skirtumas tarp tapatumo ir ekvivalentumo? Juk tai reiškia tą patį tam tikra prasme.. Mokykloje,deja,tik vienprasmiškai dėsto..

Aišku,dėkui :) Dar va kaip tik norėjau dėl sprendimo pasiteiraut : Kai ieškoma apibrėžimo sritis pavyzdžiui tokio tipo funkcijos :

[1-x]/√[x²-3x]

Tai čia susikerta keli intervalai - trumpeninis kad vardiklis ≠0 bei šaknies kad √x²-3x ≥ 0

Tai kaip sprendžiama toliau? Aš tai sukertu abu intervalus ir padarau kad liktų √x²-3x>0

tada x>0;x>3 ,bet man tai atrodo nelogiška nes po to dėt į intervalą reikia.. ar čia teisingai vis dėlto?

pakeista prieš 13 m

O šitą dar norėčiau paklausti vieno dalyko,kaip sprendžiami uždaviniai kuriuose yra modulis modulyje??

|x|x-1|+2|=1  ar trupmeniniai tokie : [|x||x-1|][/x+3]<1

būtų faina jei dar kokią taisyklę moduliam žinotum,kad ateičiai būtų :)

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »