eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Benzinas


Vidaus degimo variklyje benzino garai maišomi su oru ir deginami.Laikydami,kad benzinas yra įvairių heksano izomerų mišinys, o deguonies tūrio dalis ore yra 20procentų,apskaičiuokite,kiek kubinių metrų oro(n.s.) reikia 1l benzino sudeginti.Benzino tankis - 750kg/m³.

čia gal reik C6H12 veikti dehuonimi ir iš r.l. dirbti. - a š tai pdariau ir man atsakymas nesigavo.

parašyk savo nuoseklų sprendimą, o tada žiūrėsim kas negerai ;)

Aš nesuprantu kam tas tankis duotas ir kada jį reikia naudoti?tuos 20procentų tai jau pabaigoj reiks naudoti.

tankis duotas tam, kad benzino tūrį galėtum pasiverst į masę. ;) o apie tuos 20% teisingai mąstai - reikės naudoti gale. :)

Nedaeina man vis dar,tai reik iš pradžių apsiskaičiuoti masę 1l benzino,po to iš r.l. surasti deguonies masę,tada vėl paversti į gramus ir su tais 20proc?nesąmonė gaunasi ...

Nelabai tau sekasi ;) štai, žiūrėk.. pasirašom pirmiausiai degimo lygtį:
[tex]2C_{6}H_{14} + 19O_{2}->12CO_{2}+14H_{2}O[/tex]

Duota:                                                    m(C6H14)= ρ*V=0.75g/ml * 1000ml=750g
V(C6H14)=1l                                            n(C6H14)=750g / 86g/mol=8.72mol
w(oro)=20%                                           
ρ(C6H14)=750kg/m³ = 0.75g/ml          pagal rekacijos lygties koeficientus matome, kad 2mol
____________                                      benzino sudeginti reikia 19mol deguonies t.y.   
Rasti: V(oro) - ?                                      9.5karto daugiau.
                                                              n(O2)=8.72mol*9.5=82.84mol
                                                              V(O2)=82.84mol * 22.4l/mol=1855.62l=1.86m³
  Pasakyta, kad deguonies ore yra 20%, todėl sudarome proporciją, kad apskaičiuotume oro tūrį:
1.83 m³  - 20%
x m³ - 100%

x=(1.83*100)/20=9.15m³ oro.                           
                                                                                  Ats.: 9.15m³

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »