eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Darbas


Visada nemokėjau spręst uždavinių su atliktu darbu, tad padekite tik sudaryti lygti:

Du darbininkai kartu gali atlikti jiems paverstą darbą per 12 dienų. Jeigu pusę tos užduoties atliktų vienas darbininkas, o kitą pusę - kitas, tai visas darbas būtų padarytas per 25 dienas. Per kiek laiko šią užduotį gali įvykdyti kiekvienas darbininkas atskirai? (atsakymai: per 30 ir 20 dienų).

Jei visas darbas būtų A, pirmo darbininko darbo greitis x, antrojo y, t1 = 12 dienų, o t2 = 25 deinos. Tai:
1) A/(x+y) = t1
2) (A/2)/x + (A/2)/y = t2
vietoje A gali rašyti bet ką, kad ir "1". Dvi lygtys - du nežinomieji.

tai gavosi 1/100=12 x-ai issiprastina.

jei tik laiko ieškoma - tai man regis gali būti bet koks - tada x ir y būtų darbo "vieneto" atlikimo greitis. o esmės tai nekeičia... gal ;]

man irgi atrodo kad 0.01=12 :P
skaičiuok iš naujo ;] gaunas x=1/20, ir y = 1/30 arba atvirkščiai. jei kaip Milkhater sako, x ir y yra našumas, o A - naujiena ;D, tai 1/x = 20 dienų, ir 1/y = 30 dienų
P.s. Ištiesų aš pats neskaičiavau - tiesiog į wolfram alpha suvedžiau tas abi lygtis ir išmetė atsakymą... ;]

pakeista prieš 13 m

e chebra prasau padarykit :D

nesigauna

gaunasi ;]

1) 1/(x+y)=12
2) 1/x+1/y=50

antrą lygtį subendravardiklink, gausi joje tokį dalyką kaip (x+y) - įstatyk tai į pirmą lygtį ir iš to ką gausi išreišk 1/x arba 1/y... ir įstatyk į 2) lygtį. parašyk ką gausi

pakeista prieš 13 m

2) x+y/xy=5 ir ka toliau daryti? :/

(x+y)/xy=50
1) lygtyje irgi turi (x+y), tai gali mėgint iš to ką gavai išreikšt (x+y) ir įstatyt į pirmą lygtį

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »