ematematikas
Kategorijos +Nauja tema Prisijungti        

Dėl matematikos specialybės, ką galima dirbti?

Įvairios temos Peržiūrų skaičius (8923)

Labai nesigilinsiu į pokalbį apie studijas, tik pasakysiu apie uždarbius mūsų šalyje. Didžiausi pinigai vaikšto tikrai ne švietime. Dėja. Žmogus rinkdamasis šią sritį pirmiausia galvoja apie savęs realizaciją ir galbūt, pašaukimą.

0

em... Visų pirma tai yra įvairių krypčių tos matematikos, ne tik tai kad taikymai arba mokymas. yra daugiau su ekonomika susijusios matiekos bei finansinės. ta pati statistika. Apibendrintai tai visur tos matematkos per akis.
ir iš tikrųjų, jei patinka mokyklinė matematika tai dar nereiškia, kad patiks ir aukštoji, nes ten tikrai skaičių visokių trūkumas ;D ir šitai specialybei negalioja tas faktas, kad pirmi metai sunkiausi, o vėliau būna lengviau, nė velnio, čia pastoviai sunku ir kuo toliau tuo labiau, nes viskas būna surišta, ir jei turi kažkur spragą, tai poto sėdi sau ir lopai skyles.
Ir įstojus į univerą, reikia ne tik kad paskaitas lankyti ir mokytis, o imti viską ką duoda univeras, lankytis visokius seminarus, akademijas ir pan., tobulinti save įvairiapusiškai. Iš tikrųjų net dėstytojai paskaitų metu pastebi ir būna pasiūlo darbą.
o dirbti galima daug kur tikrai, iš tikrųjų net matematiką baigusieji dirba ir programuotojais, testuotojais, su duombazėm. tie patys finansai draudimas, mokytojo darbas (pabaigus pedagogikos kursus), jeigu eisi magistran ir doktorantūron tai jau ir dėstymas atsiranda. Mokslinis darbas, kas kam labiau patinka.

0
0

Vat va, puodžius labai teisingai parašė. Jei tikrai nori daug pasiekti, t.y. būti MATEMATIKU, tai ir vargsi.

Tokia mano asmeninė patirtis: patiko ir patinka ta matematika, bet ne tiek, kad mokyčiausi aibių teoriją ir kaifuočiau. Žinoma, nemanau, kad daug tokių žmonių atsiranda, tačiau yra pavyzdžių, t.y. dėstytojų, įvairių mokslininkų, kurie visą gyvenimą su panašiais dalykais turi reikalą ir nenumiršta iš nuobodulio. Žodžiu, ką aš galiu pasakyti: matematika yra teorinė, labai jau teorinė. Bent jau bakalauro studijose neragausi kažko įspūdingo, kažkokio taikymo, jeigu nebūsi aktyvus ir tau nepasiseks atlikti kokią įdomią praktiką (nebūtinai kalbant apie baigiamąją).

Dabar galiu pasakyti, kodėl verta ją studijuoti. O verta dėl to, kad vis dėlto esame tokioje visuomenėje, visas pasaulis yra tokioje visuomenėje, kurioje šiek tiek išsiskirti iš 10 aplinkui esančių, verta. Žinoma, niekas nežino, gal aplinkui tave fizikai teoretikai, niekuo nenusileidžiantys tau pačiam, tačiau yra ir kita medalio pusė: taip bus tikrai nevisur. Jei ne Lietuvoje, tai kažkur kitur tikrai būsi daugiau ar mažiau vertinamas. Aišku, tai priklausys ir nuo tavęs, kaip asmenybės, tačiau mokydamasis matematiką, manau, išmoksi ne tik jos, bet ir taktikos, planavimo ir kitų niuansų, kurie svarbūs darbdaviui ar kam nors kitam, bala žino kam.

O dabar pasakysiu kodėl neverta jos studijuoti, jei nesi užkietėjęs matematikos mylėtojas. Jeigu labai ją myli, šios dalies gali neskaityti, tačiau tavęs gyvenime lauks ne tik integralai ir diferencialinės lygtys. Per prievartą išmokus jas spręsti, nieko gero nepasieksi, galiausiai ir darbą visuomet atliksi ne taip, kaip reikėtų. Kaip jau kažkas minėjo, į darbą reikia eiti kaip į šventę, t.y. ne kiek linksmintis, bet su nuotaika, su užsidegimu ir noru ką nors nuveikti. Vėlgi, jei būsi koks vadybininkas, nors kažkada buvo svajonė papildyti Mendelejevo lentelę, tai kur ta tavo laimė bus? Gyvenimą prašvaistysi ir tiek, nors tapęs chemiku ir nepapildęs tos lentelės, vis tiek jaustumeis kur kas geriau.

O moralas visam šitam šlamšte yra tas, kad patarimų tu sulaukei ir sulauksi, pasiūlymų perskaitei ir dar perskaitysi, bet turi pats jausti, kur nori būti, kur save matai. Gal net koks nors pašaukimas turėtų iškilti aukščiau už kažkokią pinigų sumą, kurios galbūt negautum, tačiau tiek, kiek gautum, pilnai užtektų ne tik išgyvenimui.

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!