eMatematikas
Testai Forumas Prisijungti        

Dirbtinių žemės palydovų judėjimas

Fizika Peržiūrų skaičius (246)

Kokiame aukštyje reikėtu paleisti dirbtinį žemės palydovą, kad jo sukimosi periodas butu lygus 24h.

Aš bandžiau sužinoti greiti pagal [tex]v=\frac{2R\pi }{T}[/tex] ir tada aukšti [tex]h=\frac{2\pi*R}{v}:T[/tex]
Gavau 1m ar gali taip buti ?

0

Man labiau atrodo, kad čia reiktų kažką sieti su įcentriniu pagreičiu, nes palydovas judės aplink žemę. Bandyk kažką iš įcentrinio pagreičio formulių žiūrėti, jei pavyks pačiam išspręsti tai pasidalinsiu sprendimu.

1

Mano sprendimu gaunu 0 m :/
(kaip aš mąstau)
p.s gali būti klaidų ... :

aįc = v²/(r+h)

v²/r = v²/(r+h)

v²r+v²h = v²r

v²(r+h) = v²r

r+h = r

h = r-r

h = 0

ARBA

aįc = v²/(r+h)

4π²r/T² = (4π²r²/T²)/(r+h)

4π²r²T²+4π²rT²h = 4π²r²T²

4π²rT²(r+h) = 4π²r²T²

r+h = r

h = r-r

h = 0

1

Mano manymu tai čia jokiais būdais nebus nei 1m nei 0m nes paprasčiausiai šie atsakymai prasilenkia su logika. Čia, kad sėkmingai gautum atsakyma reiktų įvertinti potencinę palydovo energiją, kinetinę energiją bei nepamiršti, kad jį veikia sunkio jėga kurią jis turi nugalėti jog išsilaikytų orbitoje. Bandžiau kažką spręsti, bet logiško atsakymo negavau. Rytoj pasikonsultuosiu su mokytoja bei pasidalinsiu atsakymu.

1

Žemė apsisuka 1 kartą apie savo ašį per 24 valandas, tai jeigu mes tą palydova padėtume "paleistume" ant žemės jis kartu su žeme apsisuktu 1 kartą :D  arba aš ... :/

0

Nes jeigu reiktu skaičiuoti F(sunkio), E(kinetinę) , E(potencinę)... Manau ir sąlygoje būtų duota daugiau "skaičių" ????.

0

Xdkorean12, teoriškai tu teisus, bet faktiškai ir logiškai ne. Palydovai skraido tam tikrame aukštyje, dažniausiai nuo 2 tūkstančių iki 36 tūkstančių kilometrų. Čia dabar jau teoriškai diskutuojame, bet faktas, kad aukštis kurį reikia surasti nebus nei keli kilometrai, nei keli metrai. Tokiame aukštyje palydovas paprasčiausiai neskirstų derama trajektorija ir atsimuštų kažkur. Dėl kinetinės ir potencinės jėgu tai tų matavimo vienetų net nereikia nes masės susiprastins, o tarkim laisvasis kritimo pagreitis visiems žinomas ;)

0

[tex]v=\frac{2R\pi }{T}=\sqrt{\frac{GM}{R}}[/tex]

Issireiskiat R ir ji suskaiciave gaunat atstuma kuriuo palydovas turi buti nuo zemes centro, kad aplink zeme apsisuktu per 24h tai belieka atimti zemes spinduli.

Paskutinį kartą atnaujinta 2019-12-12

0

T = 24h = 8640 s
M = 5,97*10^24 kg
G = 6,67*10^-11 Nm²/kg
R(žemės) = 6,4*10^6 m
π ≈ 3.14

R ≈ 9100000 m = 9,1*10^6 m

h = R-R(žemės)

h = 9100000-6400000 = 2700000 m = 2700 km

ats.: h ≈ 2700 km

.

0

Negerai, turetu gautis apie 35500km.

T = 24h = 8640 s

Paskutinį kartą atnaujinta 2019-12-12

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!