eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Elektrodinamika


Tas atsparumas - tai maksimalus elektrinio lauko stiprumas dielektrike, kurį viršijus dielektrikas pasidaro nebedielektrikas ;]
Tai jei žinai kaip susiję el. lauko stipris, dielektriko sluoksnio storis ir įtampa tarp dielektriko šonų - gali rast įtampą tarp kondensatoriaus plokštelių. Tada žinodama kaip talpa priklauso nuo sukaupto krūvio ir įtampos - ir krūvį.
Man tai keistas atsakymas gaunasi, krūvis 200 kulonų, o įtampa 20 kV, jaučiu nusigrybavau į lankas

pakeista prieš 13 m

ats: 5kV ir 0.05C:)

nu pažiūrėsiu dar ;]
tai gal tu pati išsisprendei ir gavai teisingą ats? ;]

pakeista prieš 13 m

nė velnio... aš visai šito nesuprantu :S

o to dielektriko skvarba nenurodoma?
Aš galvojau taip, įtampa (arba potencialų skirtumas) U = E*d, d - tai dielektriko storis, E - el. lauko stipris. maksimali įtampa bus kai vietoje E paiimsi tą atsparumo ribą, bet tokiu būtu 5 kV niekaip nesigauna ;] nebent čia tą dielektrinę skvarbą įterpus, bet tai jau būtų sliekų ieškojimas.
Tai va, reiškia nemoku aš šito uždavinio spręst ;]

pakeista prieš 13 m

nenurodoma :)

keturi kondensatoriai kuriu el. talpa atitinkamai lygios: [math]1{mu}F,1{mu}F,3{mu}F,2{mu}F[/math] sujungti pagal nubrezta schema, itampa tarp a ir b yra 140V.

http://www.part.lt/img/thumb/20bfac0d92d51a1d84841d1d8a3a3880130.JPG

koks 1kondensatoriaus elektrodo kruvis?
kam lygus potencialus skirtumas tarp elektrodu?

o atsakymai kokie? ;D
p.s. viskas ką galiu patart, tai laukti dėdės Hauso ;D

pakeista prieš 13 m

apskaiciavau tik tiek kad  C(bat.)= 0.57microF... :D
ir toliau negaliu jau nieko sugalvot :D zinau kad q=CU, bet C imt baterijos? ja dalint ar ka? krc pievos kazkokios :D

Sveiki,gal galit išspręst?
Anodinė elektroninio vamzdžio įtampa 900V, kondensatoriaus įtampa 60 V:
1.Kokį greitį įgyja elektronų pluoštas veikiamas anodinės įtampos.
2.Kokį pagreitį įgyja elektronai veikiami kondensatoriaus lauko,jei atstumas tarp kondensatoriaus plokščių 2cm.
3.Kiek laiko elektronus veikia kondensatoriaus elektrinis laukas,jei kondensatoriaus plokščių ilgis 6cm.
4.Kokiu atstumu nuo vamzdžio ašies nukryps elektronų pluoštas išeidamas iš elektrinio kondensatoriaus lauko.


Ir dar vienas:
įtampa tarp anodo ir katodo lygi 100V. kokį darbą per 1h atlieka elektrinis laukas,perkeldamas elektronus nuo katodo prie anodo, jei kas sekundę iš katodo išgaruoja 10^16 elektronų?

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »