ematematikas Registruotis Ieškoti

Elektromagnetines indukcijos reiškinys iš 10 klasės

Fizika   Peržiūrų skaičius (2806)

1. ritėje indukavosi elektros srovė. Ji, kaip ir kiekviena kita srovė, turi energijos. Pagal energijos tvermės dėsnį elektros energiją galima gauti tik sunaudojant tam tikrą kiekį kurios nors kitos rūšies energijos. Kokios?
2. Vielos žiedo plokštumą perskrodžia iš viršaus krintantis strypinis magnetas. Nurodykite, kurios krypties indukuotoji elektros srovė atsiranda žiede.
3. Tarp stipraus pasagiškojo magneto polių greitai sukamas iš vielos padarytas žiedas. Kodėl jis įkaista?

Gal dėl  elektronų judėjimo veikiant magnetui. ? ar ne?
4. Grandine nustojus tekėti elektros srovei, dalis krovinio neatšoko nuo keliamojo krano elektromagneto polių. Paleidus elektromagneto apvija silpną priešingos krypties srovę, krovinys nukrito. Paaiškinkite kodėl.

Gal dalis krovinio neatšoko, matyt, todėl, kad elektromagneto poliais vis dar tekėjo srovė.  Kai tekėjo srovė, magneto jėgų linijos traukė krovinį. Paleidus priešingos krypties srovę, magneto jėgų linijų kryptis taip pat pasikeičia ir magnetas krovinį stumia ir jis atšoka.

0

Labai reikia pagalvos su sitais klausimais. Bandziau kazka atsakyt pats, bet nelabai manau,kad cia teisinga

0

1. Indukuotoji elektra gaunama keliais budais 1. Kai magneta istumi ar istrauki: siuo atveju reiktu manyti kad energija atsiranda is magneto,be to turbut ir is judesio tai reiskia tu suteiki energijos- kinetine. 2.galima indukuoti su rite kita rite. Kadangi viena rite teka elektros srove tai jos elektros saltinis ir perduoda energija kitai ritei.3. Taip pat ir saviindukcijos metu elektros saltinis suteikia energijos(tik siuo atveju  yra viena rite ir  jos  elektros saltinis suteikia energija) .
gali but kad klystu del magneto. As nezinau ar pats magnetas turi energijos, gal tik zmogus atiduoda energija arba atvirksciai

0

2. Kadangi rite indukuotos elektros sroves sukurtas magnetinio lauko jegu linijos nukreiptos taip kad priesintusi  magneto jegu linijoms tai pagal atvirkscia desines rankos taisykle galime atrasti tekancios sroves krypti. Bet sioj salygoj neduota magneto polius kuriuo krinta. Tai jei kristu siauriniu polium , srove teketu pries laikrodzio rodykle.
Jei kristu pietiniu polium, srove pagal laikrodzio rodykle

0

3 Nes ziedu pradeda teketi srove. Atsiranda itampa stipris ir yra varza. O tekancios sroves isskirtas silumos kiekis yra lygus:
Q=I^2*R*(delta)t

0

manau del to kad kunai isimagnetino. O priesinga kryptis paleidziama(kaip ir sakei) pasikeicia elektromagneto poliai vietomis ir krovini pradeda stumti

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!