eMatematikas Prisijunk Forumas VBE užduotys ONLINE testai

Fizikos uždavinys


klausiama kiek molekulių, tai tiesiog skaičius, ar ne? ;] Tą formulę gali užrašyti ir taip jog joje būtų molinė masė ir Avogadro skaičius, jei molinė masė m, o visų dujų masė M, tai M/m bus molių skaičius, viename molyje yra tiek dalelių koks yra Avogadro skaičius, tad N = (m/M)*Na. A tai koks atsakymas yra? Trys temperatūros kaip galiatsirast tai irgi neįsivaizduoju, bet aš neturiu didelės nuovokos fizikoj ;] nebent orą nagrinėt kaip sudėtines dujas ir tart kad skirtingų komponentų temperatūros skirtingos, bet čia jau nežinau...

kitoks dar būdas būtų spręst tokį uždaviny tai pasinaudot tuo kad esant normalioms sąlygoms (kokios jos tiksliai nežinau, bet slėgis regis yra 100kPa) vienas molis dujų užima 22.4 litrus. Tada kambario tūrį verti iš m³ į litrus (ar atvirkščiai) ir padalinęs iš 22.4 l gautai kiek molių oro yra kambaryja, tada tiesiog padagini gautą skaičių iš Avogadro skaičiaus

pakeista prieš 13 m

Vėl ta pati lygtis:
pV = NkT ;]
atsakymas man gaunas 8.97*10^8 Pa. Tas 0.02 skirtumas gal dėl nuapvalinimų atsiranda.

Jei slėgis parašytas 997,5 Pa - tai įtariu tavo knygoj klaida įvelta, normaliom sąlygom slėgis yra 99750 Pa (dažniausiai nurodoma 100 kPa), t.y. 100 kart didesnis nei 997.5 Pa. Iš ten turbūt ir atsakymas 100 kart mažesnis. 997.5 Pa - tai jau vidutinis vakuumas skaitos jei neapsirinku ;]
o tas T0 tai aš irgi neįsivaizduoju, gal lyginimo būdu čia kažką daro. Bet bent mum mokytoja visad sako: "Iš dviejų teorijų, teisingai paiškinančių tą patį reiškinį visada rinkitės tą kuri yra paprastesnė". Kuri formulė, ar N = pV/kT ar toji iš tavojo uždavinyno paprastesnė, tai manau akivaizdu ;D

pakeista prieš 13 m

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »