eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Funkcija lyginė ar nelyginė?


Duota funkcija [tex]k(x)=\frac{x^3+x}{|x|}[/tex]
Kad nustatyt kokia funkcija reikia daryti taip [tex]k(-x)=\frac{-x^3-x}{|x|}[/tex]
Na tai aisku, kad lygine negali buti, nes, kad butu lygybe turi buti sita lyygybe teisinga [tex]k(x)=k(-x)[/tex]
Man neaisku ar galima sita funkcija laikyti nelygine. Kad funkcija butu nelygine sita lygybe turi buti teisinga [tex]-k(x)=k(-x)[/tex]
Tai va ar sita lygybe teisinga? Man neaiski dalys yra modulis.
P.S.
O sita irgi neaiski.
[tex]m(x)=(2-x)^3+(x-2)^3[/tex]
Cia atskliausti reikia?

pakeista prieš 13 m

Jeigu sunku į funkciją įstatyti x ir -x, galima ir skaičių statyti, pvz -1 ir 1 ir jei atsakymas toks pats reiškia lyginė, jei skiriasi ženklu – nelyginė, visai skirtingi skaičiai – nei lyginė, nei nelyginė, bet reik parinkt kad nesigautų pvz vardiklyje 0. Aišku šitas būdas žemo lygio, bet geriau taip negu visai neįrodyt :)

Milkhaterf - ja nelyginė, jei ƒ(-x) = -ƒ(x)
f - ja k(x) yra nelyginė, nes galioja k(-x) = -k(x)

m(x) yra lyginė, nes m(x) = 0

(2 - x)³ + (x - 2)³ = (2 - x)³ + (-(-x + 2))³ = (2 - x)³ - (2 - x)³ = 0

Del pirmos funkcijos. Juk x po modulio zenklu tai zenklo nekeicia. Tai ar tikrai galioja ta lygybe?
Antra lygybe. Sitos vietos nesupratau  (-(-x + 2))³. Mes tikrindami ar funkcija yra lygine ar nelygine pakeiciam x zenklus jiem priesingais ir tada ziurim kokiai lygybei galima priskirti: ar ƒ(-x) = -ƒ(x) ar ƒ(x) = ƒ(-x). Taip dar nesprendem, kaip tu issprendei.

MilkhaterDėl pirmos. Taip. Modulis "naikina" minuso ženklą, bet išsikėlus minusą, matosi, kad nelyginė.

Dėl antros, tai aš x ženklo nekeičiau net. Tiesiog matėsi, kad reiškinys išsiprastina iki nulio ir tau aš tai parodžiau. Tokia f - ja yra ir lyginė ir nelyginė

Man del pirmo buvo tik neaisku ar galima is skaiciaus kuris yra po modulio zenklu isskelti minusa. Kaip supratau galima. Aciu.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »