eMatematikasMatematikos resursai internete Registruotis Ieškoti...

Funkcijos konvergavimas plius begalybėje

Aukštoji matematika   Peržiūrų skaičius (613)

Sveiki, gal galite paaiškinti kaip reikia ištirti funkcijos konvergavimą plius begalybėje? Gal žinote kokių naudingų šaltinių?

0

Konvergavimas - tai baigtinės ribos egzistavimas, kai funkcijos argumentas (dažniausiai $x$) artėja į duotą skaičių.  Tokios matematikos sritys kaip ribų ieškojimas, išvestinių, integralų skaičiavimas ir diferencialinių lygčių sprendimas buvo sukurtos įvedant ribos sąvoką. Matyt dėl to jos visos ir turi bendrą bruožą, jog jose įprasta funkcijas skirstyti į klases, pagal kurias priklauso, kokius metodus taikysime rezultatui gauti.

Su ribomis yra ne kitaip. Norint ištirti, ar funkcija konverguoja begalybėje, reikia žiūrėti, kaip atrodo konkreti funkcija. Kiekvienai funkcijai ribos nustatymo metodika skiriasi, todėl būtina pasibandyti įvairiausius atvejus, norint susidaryti intuiciją, kokių funkcijų ribos egzistuoja. Beje, reikalavimas apsiriboti vien riba, kai funkcijos argumentas artėja į plius begalybę, atrodo keistokas, nes tuomet apsiribotume vien padrikais elementais iš ribų teorijos.

Norint susidaryti įspūdį, kaip maždaug atrodo tos skirtingų funkcijų klasės, siūlau pasiskaityti palyginus su kitais vadovėliais trumputį, bet ne visai detalų mano parengtą šaltinį.

Jeigu reikia medžiagos iš konkretesnių skyrių, klausk, tikrai bus. Ir norėtųsi įvertinimo, kiek šis šaltinis padėjo.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-12-11

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!