eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Judėjimo uždavinys. Kaip spręsti?


Sveiki bandžiau išspręsti judėjimo uždavinį, bet nepavyko. Manau, kad turiu per mažai patirties, todėl būtų neblogai, jei spresdami paaiškintumėte.

Sąlyga:

Sunkvežimis 40 km/h greičiu išvyko iš Kauno į Palangą. Atstumas tarp šių miestų yra 240 km. Tuo pačiu metu iš Palangos į Kauną išvyko motociklininkas. Motociklininkas susitiko sunkvežimį kai jam iki Kauno buvo likę pusvalandis kelio. Atvykęs į Kauną motociklininkas iš karto vėl išvyko į Palangą. Kokiu grečiu turėtų važiuoti motociklininkas, kad jis į Palangą atvyktų greičiau negu sunkvežimis?

Na kaip ir sakiau praeita karta, kai jie susitiko tai ju bendrai iveiktas atstumas bus lygus atstumui tarp miestu, tai tarkime motociklininko greitis yra v km/h, o jie susitiko po t valandu.
Tai gaunasi, kad 40t+vt=240 Taip pat zinai, kad kiek sunkvezimis nuvaziuoja per t valandu, tai motociklininkas nuvaziuoja per 0.5 h tai 40t=0.5v susidarai lygciu sistema, randi kiek laiko jie vaziavo ir suskaiciuoji kiek sunkvezimis bus nuvaziaves iki kol motociklininkas prades ji vytis, o tada lieka tik surast kokiu greiciu jam reikes vaziuoti, o tai manau mokesi padaryti.

Ačiū už pagalbą ir gerą paaiškinimą :)

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »