eMatematikas Forumas VBE užduotys Testai

Forumas

Judėjimo uždavinys. Kaip spręsti?

Olimpiados Peržiūrų sk. [560]

Sveiki bandžiau išspręsti judėjimo uždavinį, bet nepavyko. Manau, kad turiu per mažai patirties, todėl būtų neblogai, jei spresdami paaiškintumėte.

Sąlyga:

Sunkvežimis 40 km/h greičiu išvyko iš Kauno į Palangą. Atstumas tarp šių miestų yra 240 km. Tuo pačiu metu iš Palangos į Kauną išvyko motociklininkas. Motociklininkas susitiko sunkvežimį kai jam iki Kauno buvo likę pusvalandis kelio. Atvykęs į Kauną motociklininkas iš karto vėl išvyko į Palangą. Kokiu grečiu turėtų važiuoti motociklininkas, kad jis į Palangą atvyktų greičiau negu sunkvežimis?

Na kaip ir sakiau praeita karta, kai jie susitiko tai ju bendrai iveiktas atstumas bus lygus atstumui tarp miestu, tai tarkime motociklininko greitis yra v km/h, o jie susitiko po t valandu.
Tai gaunasi, kad 40t+vt=240 Taip pat zinai, kad kiek sunkvezimis nuvaziuoja per t valandu, tai motociklininkas nuvaziuoja per 0.5 h tai 40t=0.5v susidarai lygciu sistema, randi kiek laiko jie vaziavo ir suskaiciuoji kiek sunkvezimis bus nuvaziaves iki kol motociklininkas prades ji vytis, o tada lieka tik surast kokiu greiciu jam reikes vaziuoti, o tai manau mokesi padaryti.

Ačiū už pagalbą ir gerą paaiškinimą :)

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »