eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Kaip spręsti uždavinius su tikimybėmis?


Užstrigau su keliais uždavinukais. būčiau dėkinga už pagalbą.
1. kiek skirtingų nelyginių skaičių, neturinčių vienodų skaitmenų, galima sudaryti iš skaičiaus 4963 skaitmenų?
2. Keliais būdais 10 turistų gali susėsti aplink laužą, jei Antanas ir Jonas, taip pat Jūratė, Jurgita ir Laima nori sėdėti greta?

ieva114Užstrigau su keliais uždavinukais. būčiau dėkinga už pagalbą.
1. kiek skirtingų nelyginių skaičių, neturinčių vienodų skaitmenų, galima sudaryti iš skaičiaus 4963 skaitmenų?

nelyginiai skaičiai turės baigtis 3 arba 9, daugiau nelyginių neturim.
kaip suprantu skaičiai gali būt iš 4 skaitmenų iš 3 iš 2 ir pieškos(vienetiniai) iš aibės {3,4,6,9}. skaitmenys nesikartoja...
susidarom skaičių galimų struktūras...
***3 Arba ***9
3x2x1+3x2x1=12 skaičių

**3 Arba **9
3x2+3x2=12 skaičių

*3 Arba *9
3+3=6 skaičiai

3 Arba 9
2 skaičiai

Viską sudedam ir turėtų gautis atsakymas.... t.y. Ats.: 32 skaičiai. (p.s. kas nors lai patikrina, aš su logika dažnai pykstuosi)

pakeista prieš 11 m

ieva1142. Keliais būdais 10 turistų gali susėsti aplink laužą, jei Antanas ir Jonas, taip pat Jūratė, Jurgita ir Laima nori sėdėti greta?


turim dešimt turistų. dvi grupelės dėl įtartinų priežasčių nori sėdėti kartu... vieną grupelę sudaro du žmonės, antrą trys.
paimkim tas grupeles kaip po vieną vienetą t.y. Antanas ir Jonas sudaro 1, bei Jūratė, Jurgita ir Laima sudaro 1.
Tada tarkim jog 10 turistų sužymėti numeriais... grupeles sugrupavus bus viso 1,2,3,4,5,{6,7,8}{9,10}...7 numeriai.
7numerius aplink laužą galim išlelioti 7! būdais grupele {6,7,8} galim tarpusavyje susodinti 3! būdais o {9,10} tarpusavyje 2! būdais
taigi 7!x3!x2!=60480 būdų.

Ats. 60 480 būdų. (p.s. ats negarantuoju...įtariu kitaip reiktu čia jei sėdi aplink laužą...)

pakeista prieš 11 m

Ačiū
Vadovėlyje parašyta, kad 2 turi gautis 120960

ieva114Ačiū
Vadovėlyje parašyta, kad 2 turi gautis 120960


keista, dvigubai daugiau nei tikėjausi pirmą karta.. dėja mano galva, pirmi mano karto skaičiavimai klaidingi, nes jie tiktų tik tada kai žmonės stovi linijoje o ne aplink, ratu. mat linijoje [iš kairės--->1,2,3,4,5,{6,7},{8,9,10}<--pozicija iš] pozicijos linijoje iš dešinės ir kairės yra skirtingos, bet rato formoje aplink laužą, gautos, jog pozicija iš kairės ir dešinės yra tapati pozicija..
Taigi mano naujais skaičiavimais: grupelė {8,9,10} galima išdėstyti 3! būdais {6,7} grupele 2! būdais ir likusius 5 vienišius 5! būdais. t.y. 3!x2!x5!. Taipogi grupelę {8,9,10} tarp vienišių+kitos grupelės galima išdėlioti 6 būdais, grupelę {8,9,10} irgi 6 būdais tarp pavienių 5 atsiskyrėlių ir kitos grupelės...
Taigi [tex]3!\times 2!\times 5!\times 6\times 6=51840[/tex]

Kol kas nematau savo klaidos, gal Klaudidze pataisysi mane, jis turi geresnį mąstymą šitoj srityje.

pakeista prieš 11 m

Variable, o Tu rėmeisi ta taisykle, kad  n zmoniu susodinti yra n! Budu, o prie apvalaus lauzo- (n-1) budu?

pakeista prieš 11 m

GabriVariable, o Tu rėmeisi ta taisykle, kad  n zmoniu susodinti yra n! Budu, o prie apvalaus stalo- (n-1) budu?


nežinau kaip prie apvalaus stalo :) plačiau prašom

Na šiandien išsiaiškinom. Atsakymas turėjo būti 14400 (pasirodo vadovėlio leidėjai mumis apgaudinėjo...)
Mokytoja sakė, kad turėtų būti tai:
5!*5*3!*2!*2

ieva114Na šiandien išsiaiškinom. Atsakymas turėjo būti 14400 (pasirodo vadovėlio leidėjai mumis apgaudinėjo...)
Mokytoja sakė, kad turėtų būti tai:
5!*5*3!*2!*2


hm kaip suprantu ji sąlyga suprato kaip abi grupeles irgi viena kitos šalia nori būt.. o aš tas dvi grupeles iš sąlygos interpretavau kaip neprivalomas šalia išsodintas. Kas teisus ? :D

Variable , manyčiau, kad tu teisingesnis, nes tada nerašytų ,,taip pat Jūratė, Jurgita ir Laima" , o iš eilės visus tuos penkis išvardintų. :D

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »