eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Kategorijų pasiūlymai


Manote trūksta tam tikros kategorijos? Jei turite įdėjų ir manote, kad tai bus aktualu visiems, būtinai pasidalinkite savo mintimis šioje temoje. Po apsvarstymo, jei kategorija pasirodys aktuali ir įdomi, iškarto bus sukurta pagrindiniame forumo lange.

Sveiki , supratau, jog MATH komanda pasižymi ne tik matematikos žiniomis . Jie visapusiškai išprusę, išsilavinę žmonės, turintys žinių daugumoj sferų. Drįsčiau siųlyti tokią skiltį, kurioje galėtume pasikonsultuot ir kitų mokslų klausimais ? Šiokią tokią asorti skiltelę... Čia tik pasiūlymas ;) 
Dėkui, kad esate !

[Deleted]

pakeista prieš 14 m

ir kalbų skiltis, ir būsim visuotinis namų darbų darymo centras ;D

ir daugokai ;] bet aš už, kuriam tokią skiltį ;] bet aš tik su pascaliu moku ;D

Atvirai pasakius ir pačiam buvo kilus mintis dėl programavimo skilties. Mokykloje pagrinde šiaip paskalio mokina. Gal dabar jau ir kitų kalbų pamokina, tiksliai nežinau.

Na idėja gera, reiks įgyvendinti ;)

Čia nuskambėjo komentaras, kad šis forumas gali tapti namų darbų darymo centru. Aš taip pat siūlau administracijai dėl to susirūpinti, nes manau, jog tiesiog gelbėjam kažką nuo pelnyto dvejeto :) Jokios naudos nei jiems, nei sprendėjams, nei kam kitam. Be to, super lengvi uždaviniai gali atbaidyti rimtus matematikos mėgėjus, apsilankiusius pirmą kartą. Juk reikia ir daugiau Milkhater bei house_martin forume :)

Taip pat, aš už programavimo skiltį, maloniai prie jos prisidėčiau. Manau, kad ir kiti forumo nariai mėgsta programuoti arba bent maloniai paskaitytų paaiškintus programų kodus :)

Forumo misija - žmonių bendruomenė, diskutuojanti tiksliųjų mokslų temomis. Vieta, kur atsiradus klausimams, neaiškumams, padėtų juos išspręsti. Kartais trūksta literatūros, kartais mokykloje blogai paaiškinama, norėtųsi, kad forumas būtų pagalbinė priemonė. Šalia viso to, taip turi būti ir kitos temos, užkabinančios, įdomios, apie mokslus, olimpiadas, šiaip linksmus ir naudingus dalykus.


Forumas gali atnešti labai daug naudos, nes spręsdami įvairius uždavinius jūs lavinate savo įgūdžius, po kurio laiko ir patys pamatysite kaip labiau įgudę tapote, daugiau žinote ir išmanote. O svarbiausia jūs mąstote!

Bet yra ir keletas problemų.
Pagrindinė problema kaip ir jūs sakote, yra kai kurių narių prašymas išspręsti namų darbus.
Jau senai pastebiu kai kurias temas, kur uždavinys ne tik išsprendžiamas, bet ir nuodugniai išaiškinamas, o atėjęs temos autorius pareiškia, kad jam aiškinimo nereikia, užtenko sprendimo. Kas iš to išplaukia? Ogi turbūt visiems aišku...

Pastaruoju metu bandom kariaut su forumo temų pavadinimais, nes seniau labai daug temų skambėjo "help", "padėkite" ir panašiai...
Kaip kovoti su namų darbų sprendimu? Išeitys tokios:

a) atidžiai suvokti kas per sąlyga ir uždavinys, jei matote, kad uždavinių daug, pavyzdžiui a,b,c variantai ir dar visi panašūs, tuomet padarote a, o toliau uždavinio skelbėjas turi įdėti ir savo pastangų

b) uždavinio skelbėjas turi pasakyti kas neaišku, o ne padaryti sąrašą uždavinių ir gale prirašyti "dėkui kas išspręs". Tokioje temoje autoriaus reik paklaust ko nežino, padėt keliose vietose, o toliau tegu pats dirba

c) jei kas nors pyktybiškai pažeidžia forumo taisykles, jūs ir patys galite sudrausminti ;)


Norėtųsi, kad forume būtų skelbiami tik sudėtingesni ir išties didesnio supratimo reikalaujantys uždaviniai, tuomet būtų daug daugiau naudos. Turbūt daugėlis man pritartų ;)
Bet... Taip atrodo tik mums ;) Daugėliui net paprasčiausios lygtys atrodo kosmosas. Viską pasako statistika apie stojimą į fizinių mokslų sritį: tik 6% studentų stoja į fizinius mokslus universitetuose ir tik 1% kolegijose.

Kažkaip man atrodo kad su ta 19 taisykle viskas turėtų savaime išsispręst kai tik žmonių skaičius išaugs pakankamai. Ta prasme pagalbos "teikėjai" galės rinktis kam tą pagalbą suteikt - ar tiem, kurie ir patys stengiasi, ar tiem: "tiesiog parašyk sprendimą!" ;]
Ne į temą:
Beje, o yra koks lietuviškas fizikos forumas panašus į šį, matematikos forumą?

pakeista prieš 13 m

Beje, o yra koks lietuviškas fizikos forumas panašus į šį matematikos forumą?

Na kaip ir nežinau tokio, visur kiek matau epizodais diskusijos vyksta. Šiaip yra įdėja dabartinę fizikos skiltį padalinti pagal fizikos kategorijas: elektra, mechanika ir panašiai... Gal tada dar labiau suaktyvintume diskusijas fizikos temomis.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »