eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Keletas uždavinių su funkcijomis


Sveiki, visaip bandau, bet niekaip nepavyksta išspręsti šių uždavinukų. Gal galėtumėte padėti išspręsti juos?

1. Nuo žemės mestas sviedinys po t sekundžių pasiekė h metrų aukštį. Kintamojo h priklausomybė nuo t išreiškiama formule h(t) = 24t - t².
a) Nubraižyti funkcijos, išreikštos šia formule, grafiką.
b) Į kokį didžiausią aukštį pakilo sviedinys?
c)  Kiek laiko jis kilo?
d) Po kiek sekundžių nuo išmetimo pradžios sviedinys nukris ant žemės?

2. Toje pačioje koordinačių plokštumoje nubraižykite funkcijos f(x) = 2[tex]x[/tex] grafiką ir jam simetrišką Oy ašies atžvilgiu grafiką. Užrašyti pastaruoju grafiku išreikštos funkcijos formulę.

Ačiū už pagalbą.

pakeista prieš 13 m

1a) nu grafiką spėju nusibrėši
b) didžiausias aukštis tai aukščiausias taškas... grafiką be to turi, tai parabolė, šakos žemyn nes a neigiamas. vadinasi aukščiausias taškas bus parabolės viršūnė. formulė [tex]x=\frac {-b}{2a}[/tex] čia x randi, jį įsirašai į duotą funkciją ir bus tas aukščiausias taškas. arba iš grafiko šiaip galima nustatyt ;]

Mirtise1a) nu grafiką spėju nusibrėši
b) didžiausias aukštis tai aukščiausias taškas... grafiką be to turi, tai parabolė, šakos žemyn nes a neigiamas. vadinasi aukščiausias taškas bus parabolės viršūnė. formulė [tex]x=\frac {-b}{2a}[/tex] čia x randi, jį įsirašai į duotą funkciją ir bus tas aukščiausias taškas. arba iš grafiko šiaip galima nustatyt ;]

Dėl grafiko piešimo. Man reikia įsistatyti po porą teigiamų ir neigiamų t reikšmių? Labai jau dideles reikšmes gaunu. Gal kažką ne taip darau... :(

nu gali susirast viršūnę kaip? jau minėjau aukščiau... dar gali susirast funkcijos nulius tada turėsi jau tris taškus ir bus pakankamai ;]

Mirtisenu gali susirast viršūnę kaip? jau minėjau aukščiau... dar gali susirast funkcijos nulius tada turėsi jau tris taškus ir bus pakankamai ;]

Hmm, visai nebesusigaudau kaip čia tą grafiką nubrėžti man... Maniau, kad reikia tam tikrų neigiamų ir teigiamų reikšmių paimt. Čia aš kalbu apie šio uždavinio a dalį. Galėtum paprasčiau? Nelabai gaudausi.

nu gali ir taip ;] tu nori reikšmių lentelę susidaryt... o aš tau sakau, kad pakanka trijųtaškų kad nusibrėžt ;] viršūnės, bei funkcijos nulių ;]

https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/10000/500/10938/thumb/p15llhkn56g401i5d1o1l1ae2bpj1.jpg
nu kažkas panašaus ;D

Mirtisenu gali ir taip ;] tu nori reikšmių lentelę susidaryt... o aš tau sakau, kad pakanka trijųtaškų kad nusibrėžt ;] viršūnės, bei funkcijos nulių ;]

https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/10000/500/10938/thumb/p15llhkn56g401i5d1o1l1ae2bpj1.jpg
nu kažkas panašaus ;D

Dėkoju už pagalbą :) Tai pagal grafiką gauname, kad didžiausias aukštis 144m?

nu taip ;]

Mirtisenu taip ;]

O kaip dabar nustatyti kiek laiko jis kilo ir po kiek sekundžių nuo išmetimo pradžios sviedinys nukris ant žemės?

tu kelintokas?

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »