eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Kiek skirtingų galimybių ištraukti rutulius.


Dėžėje yra 10 skirtingų spalvų rutulių. Kiek yra skirtingų galimybių ištraukti:
a) vieną;
b) du;
c) tris;
d) keturis rutulius?

ats.: 10; 45; 120; 210.

kaip tai suskaičiuoti aš suprantu, bet nelabai suprantu iš ko reiktų spręsti, kad 12 ir 21 tas pats rinkinys šiuo atveju.. Kaip turėtų atrodyti sąlyga šitam uždavinyje, kai 12 ir 21 skirtingi rinkiniai ?

b)[tex]C^2_{10}=45[/tex];
c)[tex]C^3_{10}=120[/tex];
d)[tex]C^4_{10}=210[/tex].
Ką tu turi galvoj, sakydamas ,,12 ir 21 yra skirtingi rinkiniai"?

ta prasme, kodėl elementų tvarka išsidėstymo svarbi rinkinyje? iš kur matai kad reikia derinių formulę naudoti, o ne gretinių ? kaip turėtų atrodyti šito uždavinio sąlyga, jei reiktų rasti pagal gretinių formulę ?

Gretinių formulė naudojama, kai yra svarbi elementų išsidėstymo tvarka, t.y., kai sudaromi elementai laikomi skirtingais, jei skiriasi bent vienu elementu arba yra sudaryti iš tų pačių elementų, bet skiriasi jų išsidėstymo tvarka. Pavyzdžiui, gretinius naudojame, kai yra klausiama: kiek skirtingų n-ženklių skaičių galima sudaryti iš tiek ir tiek skaitmenų? ir pan.
Šiame uždavinyje nesvarbi elemetų išsidėstymo tvarka.

o gal gali šito užd. sąlygą performuoti į gretutinių ?

variableo gal gali šito užd. sąlygą performuoti į gretutinių ?

Dėžėje yra 10 skirtingų spalvų rutulių. 5 vaikai vienas po kito traukia po vieną rutulį iš dėžės. Keliais skirtingais būdais 5 vaikai gali išsitraukti sau po rutulį?
[tex]A^5_{10}=30240[/tex].

pakeista prieš 11 m

Metamos 3 monetos: 1 cento, 2 centų ir 5 centų. Žaidėjas laimi 1 litą, jei iškrito trys skaičiai, 50 centų - jei iškrito du skaičiai, 20 centų - jei iškrito vienas skaičius, ir 10 centų - jei iškrito trys herbai...
kokios tikimybės visais atvejais ?

Ats: 1/8; 3/8; 3/8; 1/8.

nesuprantu aš tų monetų, kaip čia jas paskaičiuoti reikia ?

Paprasčiausiai reikia susirašyti visas galimybes. Nusibraižyt galimybių medį ar kažką panašaus turėtum mokėt.

ne taip jau paprasta, jei braižyt nenori.. vietoj medžio aš bandžiau taikyti daugybą, 3*2=6 bet čia matyt reikia reikia taikyti nepriklausomų įvykiu daugybą P(A ir B)=A*B => 1/2*1/2*1/2=1/8
Nusibrėžęs atsitiktinio dydžio X skirstinio lentelę išsprendžiau. Įdomu ar nebraižant galima išspręsti paprasčiau? kaip tą 3/8 ištraukti, pasitelkiant gretinių ar derinių formules?

variablene taip jau paprasta, jei braižyt nenori.. vietoj medžio aš bandžiau taikyti daugybą, 3*2=6 bet čia matyt reikia reikia taikyti nepriklausomų įvykiu daugybą P(A ir B)=A*B => 1/2*1/2*1/2=1/8
Nusibrėžęs atsitiktinio dydžio X skirstinio lentelę išsprendžiau. Įdomu ar nebraižant galima išspręsti paprasčiau? kaip tą 3/8 ištraukti, pasitelkiant gretinių ar derinių formules?

Mąstyk kuo paprasčiau. Čia nebūtinos kombinatorikos formulės ar skirstinio lentelė. Yra viso labo aštuonios baigtys:
{1;2;5}
{H1;2;5}
{1;H2;5}
{1;2;H5}
{H1;H2;5}
{1;H2;H5}
{H1;2;H5}
{H1;H2;H5}.
Čia H1 - 1 ct. monetos herbas, H2 - 2 ct. herbas, H5 - 5 ct. herbas.
Dabar jau turėtų būt aišku.

pakeista prieš 11 m

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »