eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Kokie turi būti indo matmenys?


Reikia pagaminti staciakampio gretasienio formos atvira metalini inda, kurio pagrindas yra kvadratas. sio indo turis turi buti 13.5. kokie turi buti indo matmenys, kad jo gamybai butu sunaudota maziausiai metalo?

Gal zinote kaip toki isspresti?

LivetaReikia pagaminti staciakampio gretasienio formos atvira metalini inda, kurio pagrindas yra kvadratas. sio indo turis turi buti 13.5. kokie turi buti indo matmenys, kad jo gamybai butu sunaudota maziausiai metalo?

Gal zinote kaip toki isspresti?


Pagal išvestines. Nesimokėt dar jų?

Jau ir pati issiaiskinau, kad pagal isvestines, kuriu dar nesimokem, bet aciu :)

LivetaJau ir pati issiaiskinau, kad pagal isvestines, kuriu dar nesimokem, bet aciu :)



Galėčiau rytoj aš tau jo visą sprendimą parašyti, nes šiandien jau net tų penkių minutėlių laiko nebus, o jei ir bus, tai labai tingiu. :D Susidarytum šiokį tokį vaizdą apie realinius uždavinius. :P

Sveiki. Norėčiau prikelti šią temą iš numirusių, nes kaip ir OP, bandau spręsti šią užduotį, bet niekaip nesuprantu principo. Gal kas galit pilnai išspręsti man šią "kankynę" (nelabai suprantu ir kaip su išvestinėm dirbt)? Būčiau labai dėkingas.

Atsiprašau kad bump'inu šią temą ir vėl, bet ši užduotis man neduoda ramybės jau kelias dienas. Negi niekas nenori paaukoti kelių minučių nemąstančiam? :)

V = abc

abc = 13.5

Pagrindas kvadratas todel a = b

a²c = 13.5

c = 13.5/a² (taip isreikstas gretasienio aukstis.).

S = a² + (13.5/a² * a) * 4 = a² + 54/a

Dabar ieskai isvestines S`(x) = 2a - 54/a²

2a - 54/a² = 0

(2a³ - 54)/a² = 0

a³ = 27

a = 3, a ≠ 0

Dabar trejeta atsidedi ant tieses ir tikrini zenklus. Turetum gauti - +

Todel matmenys kad butu maziausiai sunaudota metalo yra tokie: pagrindas 3x3 , aukstine 1.5

Ačiū už apšvietimą :) dabar jau aišku.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »