eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Kombanitorika. Kiek devynženklių skaičių galima sudaryti


9 kortelėse parašyti skaitmenys 1,1,1,2,2,2,3,3,3. kiek devynženklių skaičių galima sudaryti iš tų kortelių.

ats. 1680

Labai paprasta pritaikius kelinių su pasikartojimais formulę, bet man reikia be jos išspręsti.

variable9 kortelėse parašyti skaitmenys 1,1,1,2,2,2,3,3,3. kiek devynženklių skaičių galima sudaryti iš tų kortelių.

ats. 1680

Labai paprasta pritaikius kelinių su pasikartojimais formulę, bet man reikia be jos išspręsti.


Įdomu be kėlinių spręsti.. Ir žinai, turiu minčių, tik nesuvedu galų. Tai pasidalinsiu kurioje vietoje esu:
man čia norisi spręsti su trejetaine sistema. Belieka trejetetus pervadinti į "0". Dabar paverčiu trejetainį 222222222 į dešimtainį = 19682. Čia visos kombinacijos.
šitoje vietoje esu pakibęs.
tiesa, įdomus atsakymas 1680=8!/4!
reiks pamąstyt dar kaip čia be kombinatorikos išsisukus
p.s. programinis kodas, čia žinoma netiks kaip sprendinys :D ?

pakeista prieš 11 m

klaudidze
variable9 kortelėse parašyti skaitmenys 1,1,1,2,2,2,3,3,3. kiek devynženklių skaičių galima sudaryti iš tų kortelių.

ats. 1680

Labai paprasta pritaikius kelinių su pasikartojimais formulę, bet man reikia be jos išspręsti.


Įdomu be kėlinių spręsti.. Ir žinai, turiu minčių, tik nesuvedu galų. Tai pasidalinsiu kurioje vietoje esu:
man čia norisi spręsti su trejetaine sistema. Belieka trejetetus pervadinti į "0". Dabar paverčiu trejetainį 222222222 į dešimtainį = 19682. Čia visos kombinacijos.
šitoje vietoje esu pakibęs.
tiesa, įdomus atsakymas 1680=8!/4!
reiks pamąstyt dar kaip čia be kombinatorikos išsisukus
p.s. programinis kodas, čia žinoma netiks kaip sprendinys :D ?


bijau jog mano smegenys nesukompiliuos tų kodų :D geriau nereikia... aš jau dabar nebesuprantu kas ten per vertimai gaunasi.
p.s. kėlinių formule taikyti galima, bet ne tą išskirtinę kur skirta pasikartojamiems elementams...

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »