eMatematikas Registruotis Paieška

Kūno judėjimas pagal dėsnį. Matematikos Uždavinukas.

Skaičiavimai   Peržiūrų skaičius (244)

Sveiki, ruošdamasis matematikos egzaminui užstrigau prie uždavinuko, kuris vertas 1 taško, ir tikiu, tikrai yra lengvas, tačiau nelenda į galvą sprendimas nors tu ką.

Kūnas juda pagal dėsnį, reiškiama formulę s(t)=t²-5t-24; kur s - nueitas kelias, t - laikas sekundėmis. Reikia surasti kurio laiko momentu kūnas sustos?

Mąsčiau taip:
Jeigu kūnas bus sustojęs, tai jo v=0, pagal formulę v=s/t išplaukia, kad s=0, nes t<>0 (nelygu 0). Bet tada įsikiša logika ir ji man sako, jog kūnas jau judėjo, ir po kažkurio laiko jis sustojo, todėl s=0 būti negali. Atsakymas t= 2,5s. Žinodamas atsakymą bandžiau spręsti atbuline eiga, tuomet s gavau -30,25, bet ir taip nepavyko išsiaiškinti šio uždavinuko sprendimo. Galbūt kažkas kažką patartumėt?!

0

Sveikas, jei dar nesi dvyliktokas, kas labai tikėtina, tai šis uždavinys tau dar neišsprendžiamas. Tau reikalingos žinios apie funkcijų išvestines. Ar ką girdėjęs apie jas?
Formulė v=s/t tinka tik tada, kai judėjimas yra tolygus, t.y. kūnas juda pastoviu greičiu.

0

Tiesa, jei mokaisi fiziką A lygiu, tai gali pamėginti išspręsti šį uždavinį remdamasis fizikos žiniomis, tuomet išvestinių nereikės.

0

Eh, tu teisus, Tomai. Dvyliktokas dar neesu, tačiau fizika mokausi. Taikydamas fizikos žinias šį uždavinį išsprendžiau, tačiau nebuvau patenkintas savimi, nes toks sprendimas, mano manymu, nebūtų tinkamas NEC egzaminų vertintojams, todėl ir kreipiausi čia. Ačiū.

0

Prašom :)

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!