eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Kūnų inertiškumas. Masė


Horizontaliu paviršiumi riedantį vežimėlį m1 pasivijo vežimėlis m2, judantis 100cm/s greičiu. Susidūrę abu vežimėliai riedėjo toliau ta pačia kryptimi 50cm/s greičiu. Pirmojo ir antrojo vežimėlio masių santykis lygus 2. Kokiu pradiniu greičiu judėjo pirmasis vežimėlis?

o negali taikyti judesio kiekio tvermės dėsnio? ;]
[tex]m_1 \cdot \vec{v_1} + m_2 \cdot \vec{v_2} = (m_1 + m_2) \cdot \vec{v}[/tex]
kaip masės susijusios sąlygoje pasakyta, tai visas sprendimas būtų tiesiog išsireiškimas v_1.

kas tie anie ir anie? ;]

Nu aš išsinagrinėjau knygoje duotus pavyzdžius, užduotis, atrodo jog aišku, bet kai reikia išspręsti šį uždavinį na, aš suvokiu, kad duotų masių santykis atvirkščiai proporcingas kūnų pagreičiams, pagal tai jog remiamės tuo jog kūnas inertiškesnis tada kai jo masė mažesnė, vadinasi m2 bus inertiškesnis, nes jo masė mažesnė, => m1/m2=2/1, be to dar kažkaip man atrodo jog jų masės santykis nekinta kaip ir pagreičio modulių santykis, nes masės santykis parodo atvirkštinį pagreičių santykį tik va dabar duoti greičiai kurie mane ir sutrikdė, nu aš dar kažkaip suvokiu kad v1 pradinis greitis yra nežinomas, bet jis yra, tik dabar nežinau kaip viską išreikšti per formules, o tvermes desnio dar nesimokeme mokykloje

pakeista prieš 13 m

o Niutono trečią dėsnį jau mokeisi? beja, man atrodo inertiškesnis yra tas kūnas, kurio masė didesnė ;]

ai rimtai m1 bus inertiskesnis, aha mokemes

kai abu vežimėliai susilies, jie veiks vienas kitą kažkokia jėga (trečias niutono dėsnis), iš šito gali rasti pirmo ir antro vežimėlio greičių pokyčius. Abi išraiškas kai sujungsi - gausi judesio kiekio tvermės dėsnį ;P
jei reikia be šito tvermės dėsnio spręst - tai nežinau. Manau kad neįmanoma, nes būtent trečias Niutono dėsnis tam tikra prasme ir apsprendžia judėjimą po susidūrimo. O trečias Niutono dėsnis = judesio kiekio tvermės dėsnis ;]

pakeista prieš 13 m

nu man gavosi su siuo tvermes desniu ;), bet 11 kl knygoje apie tai nieko neuzsiminta, apie toki desni, na dabar jau zinosiu kad toks desnis apsprendzia klausimus susijusiu ssu trciuoju niutono desniu.

kažkas atsimena 11 klasės mokymo programą ;D

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »