eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Kur stoti?


Ką žadate studijuoti? Užtenka jums mūsų šalies siūlomų aukštųjų mokyklų asortimento?

Na as tai ketinu stoti i KTU, bet dar kol kas nezinau i kokia profesija... Aisku tiek, kad kazka su tais fizikiniais, technologiniais mokslais. Ka tiksliai studijuosiu reiks ziuret pagal kaina, jei gausis nemokamai ir bus bent kiek idomu , tai i ta ir stosiu. O jei ne, tai i kokia kolegija. Durna cia toj Lietuvoj,,, mokslo lygis tikrai zemas, o kainos kosmines. Dar ta "genialioji" reforma vercianti visus vaziuot i uzsieni! Ziauru. Prapuolus ta Lietuva. Nebent Grybauskaite ismes pagalbos rata, bet ka ji viena. Ir tai neaiskus tie jos planai. Beda.

Ką manote apie studijas užsienyje? Jei yra studijuojančių svetur, papasakokit kaip ten kas yra, kokia padėtis. ;)

Kokį dalyką ketini studijuoti (ir kuriais metais baigi mokyklą)?

Man irgi būtų įdomu dėl užsienio, aš tai šiais metais baigiu ir norėčiau programavimą(computer science)

Jei nori jau kitą rudenį studijuoti užsienio universitete, turėtum skubiai pradėti domėtis stojimo reikalais. Jei stotum į Didžiosios Britanijos universitetus, reiktų tvarkyti reikalus su UCAS (gali susirasti jų puslapį - jame yra svarbiausia informacija). Stojant į šios šalies universitetus svarbiausios trys datos: spalio vidurys (iki tada reikia priduoti paraiškas, jei stoji į Kembridžo ar Oksfordo universitetą), sausio vidurys ir kovo galas (iki tada reikia priduoti paraiškas, jei stoji į kitus universitetus; kuri iš jų datų galioja priklauso nuo dalyko). Bijau, kad paraiškas stojant į matematiką ar informatiką reikia priduoti iki sausio vidurio, tačiau gali patikrinti UCAS puslapyje - galbūt dar yra laiko šiemet. Neturiu konkrečios informacijos apie stojimą į kitų šalių universitetus, bet neabejoju, kad jau reiktų nesnausti, jei stotum ten.

Vakarų universitetai paprastai suteikia neblogas sąlygas savo studentams - nereikia bijoti, kad atvykęs rasi kažką panašaus į Vilniaus universiteto bendrabučius. Maistas irgi ne ką brangesnis nei Lietuvoje, išskyrus Skandinavijos šalis, matyt. Su finansais gali būti įvairiai. Pavyzdžiui, anglų vyriausybė duoda paskolas studentams, kurios padengia universiteto mokestį ir kurių grąžinimo sąlygos gana palankios, taigi reikia tik pragyventi. Vienas universitetas - Kembridžo - suteikia stipendijas, kurių praktiškai pakanka. Studijuojant kituose galima bandyti sumedžioti kokias atsitiktines stipendijas, įsidarbinti arba gauti pinigų iš tėvų (per metus reiktų keliolikos tūkstančių litų). Tiesa, nuo kitų metų ši tikrai patogi situacija su anglų universitetais gali labai pasikeisti. Apie kitų šalių universitus ir vėl nieko konkretaus nepasakysiu.

Priėjome prie įdomiausios temos - studijų kokybės. Kuo pasižymi studijos Lietuvoje, bet nepasižymi studijos užsienyje - krūva dalykų ne į temą, iš kurių naudos nėra. Čia kalbu apie informatiką ir ypač matematiką. Kiek pastebėjau, daug žmonių studijos Lietuvoje visiškai nusibosta ir jie praranda motyvaciją. Mano manymu, taip būna todėl, kad studijų programos čia dažnai būna parengtos be minties: tiesiog sumetami padriki dalykai. Jei įstosi į kokį ne patį prasčiausią (kad ir ne patį geriausią) Vakarų universitetą, galbūt negausi nuostabių dėstytojų, bet bent studijų programat turėtų būti padori ir atspindinti tą dalyką, kurį studijuosi.

Žinoma, tai yra tik mano nuomonė ir nieko daugiau, be to nieko negaliu pasakyti apie humanitarinius mokslus. Vis dėlto, jei tik turi galimybę, tikrai patariu stoti į užsienio universtitetus (aišku, ne pačius prasčiausius).

Aš irgi šiais metais baigiu, mane domina medicina/farmacija/chemija/biochemija, blogiausiu atveju kas nors susiję su matematika. :) Gaila, į UK universitetus nebespėsiu..  Tačiau turiu kitą planą.. Kadangi vienas nepajėgsiu susitvarkyt visų reikalingų dokumentų, tai bandysiu stot į kitų V.Europos šalių universitetus padedant www.fox.lt arba www.kastu.lt organizacijai. Ką apie tai manot? :)

pakeista prieš 13 m

http://www.ucas.ac.uk/news/january/after15jan

o būtinai reik per jį? negalima tiesiai universitetui rašyti?

pakeista prieš 13 m

Mhm...o noriu paklaust kaip ten su Skotija yra? Sklido gandai kad ten mokslas lyg ir nemokamas yra apskritai,be to labai idomu ar praso i UK stojant valstybiniu egzu? Ir dar vienas is klausimu butu kaip ten yra su tuo apgyvendinimu? Ta prasme ten rast paciam kazka is anksto yra labai sunkus reikalas nes neaisku nei kur nei kaip nei ka,be to pragyvenimas labai brangus todel manau labai svarbu kaip ten yra su darbais..? Girdejau kad yra paplite part-time darbai po kelias h kad uztektu pragyvent bet nezinau ar jie tikrai pasiekiami bent jau daugumai... Labiausiai man idomu butu apie finansus,nes UK joks normalus lietuvis uz lietuviska atlyginima ar pinigus siunciamus nepragyvens :D

Atsiprašau, kad tik dabar atrašau.

Škotijoje situacija su pinigais patogesnė nei Anglijoje: studijuojant Anglijoje reikia arba mokėti po tris tūkstančius svarų per metus už universitetą, arba imti paskolą iš jų vyriausybės, kuri būtent šį mokestį padengia. Nors šią paskolą gauti lengva ir jos grąžinimo sąlygos gana palankios, bet visgi patogiau Škotijoje, nes ten tiesiog šio mokesčio nereikia mokėti (tiksliai nežinau, ar tik užsieniečiams jis padengiamas, ar kaip kitaip, bet žinau, kad ten studijuojantys lietuviai neima paskolos ir nemoka už universitetą). Deja, po poros metų universiteto mokesčiai smarkiai padidės ir nežinia, kokia tvarka bus tuomet.

Universitetai paprastai suteikia savo studentams apgyvendinimą. Už jį reikia užsimokėti, bet jis būna patogus ir nereikia pačiam ieškoti. Aišku, pats gali susirasti, kur gyventi pigiau. Tiesa, kai kurie universitetai reikalauja, kad pirmamečiai gyventų suteiktuose būstuose.

Valstybinių egzaminų rezultatų prašytų beveik neabejotinai (juk nelaikai angliškų egzaminų, tai kokiais dar kriterijais jiems vadovautis?). Taip gali prašyti IELTS (tarptautinio anglų kalbos egzamino). Kai kurie universitetai kviečia stojančius į interviu. Taip daro Oksfordo ir Kembridžo universitetai, o kiti lyg ir ne.

Ar realu susirasti darbą irgi priklauso nuo universiteto. Tiksliau, jei studijuosi Kembridže ar Oksforde, tai bus nerealu (ne veltui Kembridžas pats moka dideles stipendijas). Studijuojant kituose universitetuose - visiškai realu ir daug žmonių taip daro. Aišku, tas darbas yra grynai pagalbinis: plauti indus ar panašiai, bet to pakanka. Kaip sakiau, reiktų keliolikos tūkstančių litų per metus (o gal ir mažiau, nes aš gyvenu viename iš brangesnių Anglijos universitetinių miestų).

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »