eMatematikasMatematikos resursai internete Registruotis Ieškoti...

Lietuvė tarptautinėse skaičiavimo mintinai varžybose iškovojo auksą

Švietimas   Peržiūrų skaičius (2549)

2009 m. gegužės 04 d., Tartu. Šeštadienį Estijoje vykusiame mintino skaičiavimo konkurso „Matmintinis“ tarptautiniame finale devintokė Gintarė Vaičaitytė iš Šakių rajono Gelgaudiškio vidurinės mokyklos iškovojo pirmąją vietą.

„Sidabru“ suaugusiųjų grupėje buvo apdovanota Birutė Narijauskaitė iš Kauno. Trečiąsias vietas iškovojo Robertas Stankevič iš Vilniaus ir penktokas palangiškis Abdulla Varoneckas.

„Tai – pirmasis „Matmintinyje“ lietuvių iškovotas „auksas“. Gintarė Vaičaitytė ne tik užėmė pirmąją vietą savo grupėje, bet pagal surinktus taškus pasiekė ir absoliučiai geriausią moksleivių rezultatą”, – teigė konkursą Lietuvoje pristatančių „Acme kompiuterių komponentų“ vadovas Regimantas Buožius.

Pasak Gintarės, kuri jau antrus metus pripažįstama viena geriausių skaičiuotojų mintinai Lietuvoje, konkurse dalyvauti ją skatina ir mokytojų palaikymas, ir konkurso prizai. Šiemet Gintarė iškovojo jau antrąjį kompiuterį, o senąjį padovanojo jį sesei, kuri taip pat įsitraukė į skaičiavimo mintinai varžybas.

Aštuntą kartą vykusiose varžybose dalyvavo skaičiuotojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Slovėnijos. Iš kiekvienos šalies finale dalyvauja iki trijų dešimčių dalyvių, besikaunančių penkiose amžiaus grupėse.

Visus susidomėjusius konkursu kitų metų „Matmintiniui“ Regimantas Buožius ragina ruoštis jau dabar. „Anksčiau pradėję treniruotis išsiugdysite geresnius įgūdžius“, – argumentuoja jis ir kviečia registruotis į „Matmintinį“ adresu www.miksike.lt.

Apie „Matmintinį“
„Matmintinis“ į Lietuvą atkeliavo iš Estijos, kurioje šis mintino skaičiavimo žaidimas vyksta jau aštuntus metus. Pagrindinė internete vykstančio konkurso taisyklė – negalima naudotis jokiomis skaičiavimo priemonėmis, išskyrus savo galvą. Tačiau sukčiauti dalyviams nenaudinga – šiek tiek pasitreniravus atsakymą surinkti užtrunka trumpiau, negu suspaudyti skaičiavimo mašinėlės klavišus.
Daugiau informacijos apie „Matmintinį“: http://www.miksike.lt/
Pilnas tarptautinio finalo varžybų protokolas: http://lt.lefo.net/live/  (pasirinkite „Results“).

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!