ematematikas Registruotis Ieškoti

Lygčių sistemos sprendimas grafiniu būdu

Skaičiavimai   Peržiūrų skaičius (698)

Lygtį išspręsti reikia grafiniu būdu
x+y=4
x^2+y^2=25
Suprantu, kad antra lygtis apskritimas gaunasi. Nemoku atitaikyti susidūrimo taškų, kad abiejoms lygtims tiktų.
Pvz x=o, y=4, bet tada antrai lygčiai netinka.

0

Ir vėl (šiandien jau antrą kartą) matau, kas daugeliu atvejų dėsto matematiką.
NEGALIMA ŠIOS SISTEMOS IŠSPRĘSTI GRAFINIU BŪDU!
Grafiniu būdu įmanoma tik nustatyt, kiek yra sprendinių, ir kokiuose intervaluose yra šių sprendinių koordinatės.
IŠ KUR ŠIS KLAIDINGAS UŽDAVINYS?

0

Mokytoja mums užrašė šį uždavinį namų darbams ir liepė nubrėžti, išspręsti grafiniu būdu. Vis bandžiau kažkaip, bet niekaip nesigauna.  Galvojau mano klaida, bet panašu, kad ne.

0

Na matematikos vadovėliuose pristatant lygčių sistemos sprendimo būdus, grafinis yra vienas iš jų. Aišku reiktų paminėti, jog toks sprendimas yra tik apytikslis ir esant reikalui išspręsti lygčių sistemą tiksliai nėra naudojamas.
sauliuss iš pirmos lygties išsireiškęs y, gausi: [tex]y=4-x[/tex]. Šios priklausomybės grafikas yra tiesė, kuriai nubrėžti nusistatyk du jos taškus.
Antros kreivės grafiką tu jau nustatei, tai nusibrėžęs abu grafikus vienoje koordinačių plokštumoje tu ir rasi sankirtos koordinates.

0

Matematikoje yra apytikslio skaičiavimo uždavinių. Tačiau tokiu atveju turi būti nurodyta, kokiu tikslumu skaičiuoti."Grafiškai sprendžiant" lygtį (ar lygčių sistemą), mokyklos kurso nepakanka tokiam reikalavimui įvykdyti (pvz, raskite sprendinį 0,1 tikslumu), mokiniai nemokės to padaryti. Todėl tokie uždaviniai galimi tik tuo atveju, kai grafiškai įžvelgtus (bet ne rastus!) sprendinius galima patikrinti skaičiavimais, įrašant tuos sprendinius į lygtį.

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!