eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Lygtis, reikšmės


labu,dar profesionale.na matai kai jus jau nusimanote situose reikaliukuose tai jus pastebite o man jos visos atrodo vienodod,zinok visos lygtis ju saknys eina iki ligybes zenklo taip kaip tavo antrame pavizdyje ne trumpi o ilgi visi.dar kartelis aciu tau

b) √(x²-144)=5 abi puses pakeli kvadratu - šaknies ženklo nebelieka:
x²-144=5
x²=144+5
x=√(144+5)
--------------------------------------------------------------------------------
√(x²-12x+28-3)=5
√(x²-12x+25)=5 vėl kėlimas kvadratu abiejų pusių:
x²-12x+25=25
x²-12x=0
x(x-12)=0 turės du sprendinius:
x1=0 ir x2 = 12
--------------------------------------------------------------------------------
c) ³√(x+10)=7 šįkart keli trečiuoju laipsniu, bo kubinė šaknis:
x+10=343
x=343-10
--------------------------------------------------------------------------------
³√(x+10)=-7
x+10 = -343
x = -343-10
--------------------------------------------------------------------------------
³√(x+20) = 0
x = -20 bo -20+20=0 - tai trauk kokią nori šaknį vistiek nulis
--------------------------------------------------------------------------------
d) √(15x-7)=√(11-3x) keli kvadratu:
15x-7=11-3x perkeli kas su iksais į vieną pusę, kas be - į kitą"
15x+3x=11+7
18x=18
x=1
--------------------------------------------------------------------------------
√(x²-49)=√6 ir vėl keli kvadratu ;]
x²-49=6
x²=6+49
x²=55
x=√55

pakeista prieš 14 m

ką tas f) √(x²-7)=√(9x-9)=0 reišk nelabai suprantu, šiaip manyčiau kad nėra tokio ikso kad tokią lygybę patenkinti. Be to b) dalies antroj lygty užrašei √²-2x=3, kas tas √² irgi nežinau ;] dargi lygtys pirmam variante kokias parašei ir po to antrajame skiriasi biški ;]

la profesionale,na jo tau cia semeckos matau tos lygtis,o man zalias miskas.aciu uz sitas pirmasias,ir jei dar gali padeti sitose    cia ir isspresti lygtis  as rasau kaip anksciau,bet saknis eina iki ligybes kaip senosios                    a)  √x²-7x=√2x²+6      b)  √4x-3=x    c)  √x²+8=x-8

dar keletas    d)  √10x+2=6    e)    √121-x²=x-11    f)    (5x+6)³=-62      o ar galiu su funkcijomis prasyti pagalbos is taves?palyginti funkcijas,jei taip atsakyki parasysiu,aciu didelis tau.

Kaip matau savo pastangų noro įdėti nėra, ar ne?

vitalijau as jau rasiau pries tai,kad as nebeta mokine kaip jus,as baigiau mokse pries 15 metu,o dabar tik istojau trupuciuka pasimokyti,bet man matieka zalias visai miskas,as prasau pagalbos is profesionalo,jis suprato mane.

PRASAU LABAI PADEKITE,ACIU IS ANKSTO.

a) √(x²-7x)=√(2x²+6 ) | visa lygt keli kvadratu
    x²-7x=2x²+6  | viska susikeli i viena puse
    -x²-7x-6=0  (skaiciuojam diskriminanta) (D=b²-4ac)
    D=(-7)²-4*(-1)*-6=25

x1= (b su priesingu zenklu minus saknis is diskriminanto padalinta is 2a) siuo atveju:

x1= (7-√25)/2*-1=9.

x2 = (viskas tas pats, tik b + √D) siuo atveju

x2= (7+√25)/-2=16.
       
--------------------------------------------------------------

b) √(4x-3)=x          |keliam kvadratu
    4x-3=x²            | viska i viena pusę
    -x²+4x-3=0
  D= 4²-4*-1*-3= 16-12= 4 (2) (patogu is karto pasirasyt kiek bus √D)

x1= (-4-2)/-2=3

x2= (-4+2)/-2=2

Manau esmę supratai ir gali bent pabandyti kitus parašyt pati, jei bus klaidų mes jas galesime padet ištaisyt, taigi pabandyk kitus pati. :)

pakeista prieš 14 m

labu.didelis dekui(kauliukui),bet man tikrai jokios net mintys tokios nesisuka apie sitas lygti,vargas vargelis,zaliuoju as cia prie matiekos,o dar su funkcijomis,tai visai grybus renkuosi,pievoje:(.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »