eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Matematikos valstybinis brandos egzaminas 2011


Moksleivis po 12 metų mokykloje gauna brandos atestatą, o tai reiškia, kad jis turi būt visapusiškai subrendęs. ;] tačiau mano akimis, tai nėra teisinga. Kiekvienas moksleivis (žmogus) yra asmenybė su savo sugebėjimais, talentais ir išskirtinumais. Pavyzdžiui, mokinys yra super gabus tiksliųjų mokslų sferoje, tačiau jam visiškai nesiseka humanitariniai mokslai.. Nesupranta jis, ką mąsto tie kitaip pasaulį matantys menininkai ir ką reiškia tie jų simboliai kūriniuose. :] taigi tas brandos atestatas, manau, mažai atspindi žmogaus išsilavinimą ir suvokimą. :]

pakeista prieš 13 m

2010 metais buvo žiauriai lengvas egzas, šiais metais man atrodo bus daug sunkesnis. Ir turėtų, deja.

Mirtisenes visi taip sako, nes praeitais metais buvo lengvas, tik paskutinėj užduotį buvo ką veikt.. todėl geri rezultatai visų.. o argi mūsų valdžia nori kuo daugiau protingų žmonių? vargu.

Mirtise, rezultatai kiekvienais metais maždaug tokie patys būna, man atrodo. Juk tie procentai parodo kiek tu aplenkei žmonių, o ne kiek išsprendei ar pan.

pakeista prieš 13 m

Sveiki, gal kas galetumet patarti labai vidutiniu ziniu moksleiviui literaturos egzamino ruosimuisi, tai yra  knygu, uzdavininu, svetainiu ir pan.
Buciau labai dekingas.

;D hm... procentai tai parodo kiek aplenkei... hmm..

kas tos vidutinės žinios? gal tiesiog skaitytis teoriją, ir bandyt spręstis? o svetainėje šitoje yra krūva pavyzdžių kaip sprendžiasi vienas ar kitas... tiesiog reikia įėti krūvą darbo jau dabar, jei norisi gerai išlaikyti... kad prieitum tokią stadiją, kad pažiūrėjęs į kokią lygtį jau žinotum visą sprendimo eigą. dėl geometrijos, tai puiki knygą Mockaus tokia mėlyna, visos taisyklės, uždavinių pavyzdžiai, užduotys. o šiaip ir paprasti vadovėliai tinka ;]

p.s. Simas klaidelė... kaip iš fizikos vadovėlio ;D

Mirtise;D hm... procentai tai parodo kiek aplenkei... hmm..

kas tos vidutinės žinios? gal tiesiog skaitytis teoriją, ir bandyt spręstis? o svetainėje šitoje yra krūva pavyzdžių kaip sprendžiasi vienas ar kitas... tiesiog reikia įėti krūvą darbo jau dabar, jei norisi gerai išlaikyti... kad prieitum tokią stadiją, kad pažiūrėjęs į kokią lygtį jau žinotum visą sprendimo eigą. dėl geometrijos, tai puiki knygą Mockaus tokia mėlyna, visos taisyklės, uždavinių pavyzdžiai, užduotys. o šiaip ir paprasti vadovėliai tinka ;]

p.s. Simas klaidelė... kaip iš fizikos vadovėlio ;D

  Turiu 8-neta  is matematikos :) , siaip  spresdamas buvusius  egzaminus surenku 40-60%
is praeitu metu  egzamino surinkau 43.. taigi neblizgu.

43 taškus ar tu čia procentus pasiskaičiavai? nes ten viso 65 taškai.
tai atrask savo silpnas vietas ir bandyk taisyt. reikia daug teorijos žinot.

Moksleivis po 12 metų mokykloje gauna brandos atestatą, o tai reiškia, kad jis turi būt visapusiškai subrendęs. ;] tačiau mano akimis, tai nėra teisinga. Kiekvienas moksleivis (žmogus) yra asmenybė su savo sugebėjimais, talentais ir išskirtinumais. Pavyzdžiui, mokinys yra super gabus tiksliųjų mokslų sferoje, tačiau jam visiškai nesiseka humanitariniai mokslai.. Nesupranta jis, ką mąsto tie kitaip pasaulį matantys menininkai ir ką reiškia tie jų simboliai kūriniuose. :] taigi tas brandos atestatas, manau, mažai atspindi žmogaus išsilavinimą ir suvokimą. :]

Gerbdama kitų nuomonę, noriu pasakyti ir savąją. Taigi, kaip šis žmogus sakė, jog atestatas mažai atspindi žmogaus išsilavinimą. Aš sutinku su juo, kadangi mano klasėje yra protingų žmonių, kurie specialiai iš principo nesimoko, tai tuo tarpu ir atestate tas nesimokymas atsispindės. Tačiau pačiam gyvenime atestatas mažai ką priduoda, daugelis iškala tam tikram pažymiui, ir kas iš to? Vėliau viską pamiršta. Tai galbūt mums į galvas reiktų krauti būtent tai kas kiekvienoj srity aktualu? Manyčiau to niekada nebus, nes čia Lietuva. Pažvelgus į kitas Europos šalis, mokyklose ar bet kur kur mokosi žmonės, niekas jiems negrūda į smegenis kažkokių nesąmonių, pvz: integralai, išvestinės.. Tikiuosi, kad ateityje kas nors keisis. :}

diminutivePažvelgus į kitas Europos šalis, mokyklose ar bet kur kur mokosi žmonės, niekas jiems negrūda į smegenis kažkokių nesąmonių, pvz: integralai, išvestinės..

Su šituo pasakymu pilnai sutinku. Aš senai laikausi nuomonės, kad vidurinėje neturi būti jokių išvestinių, integralų ir ribų. Tai yra aukštosios matematikos viena pagrindinių dalių. Mokykloje turi būti mokoma pagrindinių dalykų, kurie reikalingi įvairiems žmonėms, ir matematikui, ir menininkui. Reiktų pastebėti, kad matematika labai puikiai lavina mąstymą, ištobulina gebėjimą puikiai apgalvoti įvairius procesus, atlikti skaičiavimus. Bet tai nereiškia, kad į vidurinės kursą reikia viską sugrūsti. Paimkime JAV pavyzdį, sakoma, kad mūsų šalies septintokas žiniom gali nenusileisti ten esantiems daug vyresniems. O kas iš to? Ką mes iš to gauname? Nieko. Gyvename prasčiau už juos.

Nesutinku. Nors mėgstu matematiką ir labai, bet truputėlį persistengta su jos kiekiais... Tokiems kaip aš ar tu, atrodo viskas normalu, bet aplinkui mus yra įvairių žmonių. Čia tas pats kai mokykloje būna mokytojų, kurie bet kokiom priemonėm bando įteigti, kad jų dalykas svarbiausias. Nėra svarbiausio dalyko! Dabar iškilo klausimas, kad per daug matematikos. Kitam gali kilt klausimas, kodėl pavyzdžiui informatikos kursas toks skystas. Aš su dabartinėm mokslo proporcijom mokykloje nesutinku.

Yra dar vienas įdomus mano pastebėjimas. Math24 tinklapio auditorija ir narių aktyvumas. Kitose šalyse, panašūs tinklapiai sulaukia milžiniškos auditorijos. Aišku nepamirštu, kad kitur ir gyventojų būna daugiau, bet vistiek paėmus santykį, tai pas mus jis tragiškas. Kodėl? Todėl, kad daugumai mokslai per gerklę jau lenda su jų kiekiais... Grįžę namo bando kuprinę nusviest kuo toliau ir pamiršt iki ryt ryto.

Užduosiu tau tokį klausimą. Kiek žmonių iš šimto po vidurinės sugebės apskaičiuoti kokios nors arkos plotą, žinant, kad arka parabolės formos? Du, trys? Tada išlenda klausimas, tai kam to mokoma? :)

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »