Šiame forume palaikomas [tex]\LaTeX[/tex] kalbos modulis. Tai įrankis, padėsiantis atvaizduoti bet kokią matematikos, fizikos ar chemijos formulę. Žemiau pateikta informacija trumpai supažindins jus su [tex]\LaTeX[/tex] sintakse ir jos panaudojimu forume.
Pagrindinės funkcijos Norėdami įvesti matematinę formulę, kodą privalote rašyti tarp šių simbolių, kuriuos lengvai pasieksite mygtuko LATEX pagalba. [tex]jūsų tex kodas[/tex] Kėlimas laipsniu [tex]a^{x}[/tex], indekso prirašymas [tex]a_{x}[/tex], indeksas su laipsniu [tex]a_{x}^z[/tex] [tex]a^{x}[/tex], [tex]a_{x}[/tex], [tex]a_{x}^z[/tex] Daugyba [tex]3\cdot 2=6[/tex] ir dalyba (trupmena) [tex]\frac{5+x}{7-x}[/tex] [tex]3\cdot 2[/tex], [tex]\frac{5}{7}[/tex] Kvadratinės [tex]\sqrt{2x}[/tex] ir bet kurio laipsnio šaknys [tex]\sqrt[3]{64}[/tex], [tex]\sqrt[n]{1000}[/tex] [tex]\sqrt{2x}[/tex], [tex]\sqrt[3]{64}[/tex], [tex]\sqrt[n]{1000}[/tex] Integralas [tex]\int\limits_{0}^{1}{(x^2+x+1)}dx=(\frac{x^3}{3}+\frac{x^2}{2}+x)|_{0}^1=1\frac{5}{6}[/tex] [tex]\int\limits_{0}^{1}{(x^2+x+1)}dx=(\frac{x^3}{3}+\frac{x^2}{2}+x)|_{0}^1=1\frac{5}{6}[/tex] Vektoriai [tex]\vec{a}+\vec{b}=\vec{c}[/tex] [tex]\vec{a}+\vec{b}=\vec{c}[/tex] Matrica [tex]\begin{bmatrix} 1&2&3&4 \\ 5&6&7&8 \\ 9&0&1&2 \\ 3&4&5&6 \end{bmatrix}[/tex] [tex]\begin{bmatrix} 1&2&3&4 \\ 5&6&7&8 \\ 9&0&1&2 \\ 3&4&5&6 \end{bmatrix}[/tex] Lygčių sistema [tex]\begin{cases} x^2+y^2=10 \\ 14x-10y=20 \end{cases}[/tex] [tex]\begin{cases} x^2+y^2=10 \\ 14x-10y=20 \end{cases}[/tex] Čia trumpai aprašytos tik dažniausiai naudojamos funkcijos. Daugiau [tex]\LaTeX[/tex] kalbos galimybių galite susirasti internete.
pakeista prieš 6 m
Vitalijus (+1932)
Centruota formulė Norint sucentruoti matematinę formulę, tai yra, kad formulė būtų atvaizduojama eilutės viduryje, ją reikėtų įrašyti tarp tokių simbolių: $$ latex kodas $$ Sucentruokime Pitagoro teoremos formulę: $$a^2+b^2=c^2$$ O taip atrodo šios sucentruotos formulės kodas: $$a^2+b^2=c^2$$
Sokolovas (+1050)
Visiškai neaišku, kaip rašyt matematinius simbolius...Visiškai..
Sokolovas (+1050)
Tiesiog aš niekada nerašiau matematinių simbolių kompiuteriu. Man visa tai žiauriai nauja. Tie keisti simboliai, kodai kažkokie...
Tomas (+4544)
Bet verta pasipraktikuoti, iš tiesų paprasčiausias būdas išmokti, yra kopijuoti kodą iš čia ir jį pasikeisti savo nuožiūra. Dažniausiai prisireikia naudoti trupmenos, šaknies užrašymą. Kiti naudojami ne taip dažnai. Reikia tiesiog sulyginti pateiktą užrašą Latex sintakse ir gautą rezultatą pagal tai galima suprasti kokie simboliai ką reiškia. Pavyzdžiui užrašas: \frac{5x}{7y} skirtas užrašyti trupmenai, jog tai trupmena sako trumpinys \frac, o vėliau skliausteliuose rašome skaitiklio ir vardiklio reikšmes. Rašydami tai tarp ženklų [tex][/tex], gauname: [tex]\frac{5x}{7y}[/tex] Svarbu prisiminti, jog tą teksto dalį, kurią rašome kaip formulę, būtinai rašome tarp tų laužtinių skliaustų su tekstu tex ir /tex.
pakeista prieš 6 m
Kiciukas (+16)
Sveiki. Aš per apps'ą rašau, tiksliau mokausi.. gal ateitį daugiau kodų įkelsit?✌
Kiciukas (+16)
Kaip rašyti pusjuodžiu šriftu, gal galit patart?
Kiciukas (+16)
Bičiuliai.. Na, padiskutuokit šią temą daugiau. Ne tik man, bet ir daugumai pravers patarimai. :D Nesikuklinkot išsakiti nuomonę. :) Iš to mes ir jūs patys mokotės. :D
Aš naudoju Latex dar nuo tų laikų, kai jau subyrėjusiame Olimpiados.lt puslapyje vykdavo maratonai - jau koks 10 metų. Poreikiai augo. Nors su Latex pavykdavo ir sukurti gražias lenteles, paveikslėlius, interaktyvias nuorodas ir net suprogramuoti animacijų, bet laiko sąnaudos tam būdavo per didelės.
Šiandien perėjau ant Jupyter Notebook - jį dažnai naudoju ir kaip matematinių užrašų pakaitalą. Tai yra formatas, kuris leidžia šokinėti tarp stilių: atskirose celėse rašyti ir latekinius tekstus, ir Markdowną (supaprastintą kalbą, primenančią Vikipedijos straipsnių dizainą), ir Python skriptus ir čia pat juos leisti. Visiems jį rekomenduočiau.
Notebookus taip pat galima lengvai talpinti saugykloj (repository), tokiose, kaip Git, GitHub, GitLab ir pan. Čia būtų trumputis tokio įkelto failo pavyzdys žvilgterti kaip atrodo pats dizainas.