eMatematikas Paieška

Matematiniu pagrindu sukurti žaidimai ir jų sprendimai

Skaičiavimai   Peržiūrų sk. (59)

Sveiki, vienoje knygoje radau įdomų skyrelį. Jame buvo vienas uždavinys. Jis skamba šitaip: "Ant lentos užrašyti 2012 vienetų ir 2012 dvejetų. Vienu ėjimu galima nutrinti du bet kuriuos skaičius ir vietoj jų užrašyti vienetą, jeigu nutrinti skaičiai buvo vienodi, arba dvejetą – jeigu nutrinti skaičiai buvo skirtingi. Jeigu ant lentos lieka vienas skaičius – žaidimas baigiasi. Jeigu tas skaičius lygus 1 – laimi pirmasis žaidėjas; jeigu 2 – antrasis žaidėjas. Kuris laimi žaisdamas teisingai?" (Žaidimas teisingai - tai atlikti sau naudingus ėjimus) Mano atsakymo variantas būtų toks: kadangi 2012+2012=4024, tai žaidimas baigsis po 4023 ėjimų. Taigi aš manau, jog laimės 1 žaidėjas, nes 4023 nelyginis. Prašau, pataisykite mane, jei klystu. Iš anksto dėkoju, lietuvis.

0

vienas skaičius
Jeigu cia turima omenyje, kad lieka arba vienetai arba dvejetai tai taip, laimes 1 zaidejas, bet zaidimas truks ne 4023 ejimus. Kiek supratau, tai pirmam zaidejui naudingas ejimas yra nutrinti du dvejetus, o antram lieka tik vienas pasirinkimas - vieneta ir dvejeta. Gali pastebeti kad kiekvienoje ejimu poroje yra nutrinami 4 skaiciai ir 3 is ju yra dvejetai ir tik vienas vienetas, kadangi is tu 2 dvejetu atsiranda vienetas, o is dvejeto ir vieneto dvejetas, tai gaunasi, kad po kiekvienos ejimu poros vienetu skaicius nesikeicia, o dvejetu sumazeja per du.

1

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!